Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 791
No to już 27k zł na robociźnie zaoszczędzone, warto było, nawet ciężka praca cieszy , zagęszczarką jeździłem z bananem na twarzy ;-D nawet kanalizację sam zrobiłem. A z budowlanką jeszcze dwa miesiące temu nie miałem nic wspólnego ;-)

#budujzwykopem #diy #tworczoscwlasna
MarioMAX - No to już 27k zł na robociźnie zaoszczędzone, warto było, nawet ciężka pra...

źródło: comment_1589270789ZxtK8vHZnKQXmIwTYTzgNx.jpg

Pobierz
  • 187
@MarioMAX: oj bardzo propsuje i wołaj do następnych etapów budowy.

Fundament jest zrobiony lepiej niż to co ma mój ojciec, a jego dom stoi już ładnych dwadzieścia parę lat i nie pęka. Tam na dole jest pół metra betonu o szerokości 60cm, postawione na tzw. Celinie, 23kubiki w samej ławicy, granat tego nie rozwali.


@MarioMAX: w sensie bo się nie znam, to jest opis tego jaki jest ten fundament?
@MarioMAX: Ziomuś, na tym portalu nie ma co się chwalić że robisz samemu. Druga elektroda się tworzy. Skrytykują Cię, że mogłeś wziąć kredyt i przepłacać za gotowe. Przecież większość wykopków to programiści 15k dla których niewyobrażalne jest brudzić sobie ręce.
Popieram zapał i chęć nauczenia się czegoś. Jak spaprzesz, będziesz miał pretensje wyłącznie do siebie. Ale obecnie mamy dostęp do obszernej literatury, nagrań i poradników. Trzeba się postarać albo mieć dwie
beton B25 (czyli ledwie C20), styropian i ławy fundamentowe to nie są jakieś super rozwiązania a niski standard. "Dla siebie" robiłbym z lepszych materiałów.


@mayek: no to napisz jak "dla siebie" byś to lepiej zrobił ( ͡° ͜ʖ ͡°) lepszy beton? fundamenty 1,5m jak w jakimś bunkrze? 50cm styropianu? Bardzo jestem ciekawi odpowiedzi. No i koszt takiego 'lepszego' rozwiązania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Matrioszkawkieszeni: W lipcu zapewne skończymy murarkę we wrześniu przychodzą cieśle. Resztę rzeczy robią już firmy, planujemy w przyszłym roku się wprowadzić.
@konradbebenek: I to najtańsza wycena.
@caribbean: Tak, ten mój ma na dole belkę dookoła plus ściany nośne, szerokość 60cm wysokość 50cm, w skrócie to bardzo dużo, stali też masę. No i są tutaj dwa wieńce, jeden w ławicy drugi na górze fundamentu.
@TheSunDoesNotRiseEveryMorning: Moje fundamentu mają razem
@MarioMAX: ( ͠° °) ożesz kur... jakie ceny. To nie dziwię się, że wziąłeś się sam za robotę.
Dalsze etapy murowania też chcesz sam ogarniać?

EDIT a dodam, że mój dom ma prawie 200m2
@haxxx: a Ty gdzie taką wycenę dostałeś? że przebitka 3-krotna do najtańszej wersji na Śląsku? a domy zakładam podobne, dawno to było?
@MarioMAX: o kurde ja też Śląsk, to masakra jak takie ceny () jaki powiat jak można wiedzieć?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@haxxx: Do murowania przychodzi już murarz, powiedział 20zł/rbh, ale muszę potem robić szalowanie stropu i schodów oraz potem wieńca górnego, lub ew. Tylko pomagać. Całe zbrojenie na budowę robi mi firma z Bielska, powiedzieli sobie 6k zł, co też jest rozsądną kwotą. Potem cieśle do dachu 23k zł razem z podbitkami oknami dachowymi itp.
no to napisz jak "dla siebie" byś to lepiej zrobił ( ͡° ͜ʖ ͡°) lepszy beton?


@TheSunDoesNotRiseEveryMorning: Wykonałbym płytę fundamentową z betonu C25/30 W8, ocieplonego xps.
Cena betonu lepszej klasy jest minimalnie większa, a OP sam pisał że styropapa której użył jest droższa od xps XD
Mamy więc tu dość skomplikowaną technologię (papa, eps hydrofobizowany, lepik, styropapa), a im bardziej coś skomplikowane i złożone, tym większa szansa
@MarioMAX Zła wysokość otworów drzwiowych. Szczeliny w kalenicach, gdzie szpaki robią gniazda. Trochę za nisko fundament względem drogi. Rura kominowa od pieca gazowego włożona do góry nogami. Źle zaizolowane balkony (to w sumie nie jest sprawka budowlańców). Coś by się jeszcze znalazło jakbym się zastanowił.

A zbieranie wody deszczowej to raczej pod kątem oszczędności wody do podlewania trawnika.
@caribbean: właśnie kończą działówki robić. Nie jestem z Polski C, bo to w Wlkp się buduje
@MarioMAX: przemyśl rezygnację ze schodów lanych na rzecz samonośnych, wyjdzie taniej. Mam wujka stolarza i mówił, że mało kto umie wylać porządnie schody. Później stolarz się #!$%@?, bo musi obróbkę jeszcze w betonie robić, tu nadlać tam wystukać. Bez sensu imho.
23k za dach z pełnym deskowaniem czy jedynie kozły+membrana?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@caribbean: Bielski, ceny z kosmosu, ogólnie to ja byłem skłonny zapłacić 50-60k zł za robociznę bo takie słyszałem wyceny na forum tego projektu, a jak zaczęły do mnie wpływać oferyt to się załamałem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@haxxx: Dach nie będzie cały odeskowany. Potem pewno pianką go ocieple. Jeszcze do końca nie wiem. Ogólnie cieśla rozpoczął drewno na 15 kubików, co on tam zrobi to jeszcze nie wiem.
A zbieranie wody deszczowej to raczej pod kątem oszczędności wody do podlewania trawnika.


@lukasgl: albo większe oczko wodne, u mnie tak jest - element wystroju no i klimacik fajny
@MarioMAX: a jakbyś poczekał teraz te pół roku? ;p z powodu korony nie spadnie?