Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2437
Mam za zadanie zaprojektować osiedle domków szeregowych typu chów klatkowy. Jak myślicie, co tutaj można poprawić, żeby był większy ścisk i jak najgorsze warunki dla mieszkańców? Każdy prostokąt to działka na jeden dom.
Na pewno zrezygnuje z podjazdów i domy bezgarażowe będą stały przy samej ulicy, żeby trzeba było parkować na chodnikach i uniemożliwiać pieszym swobodę poruszania. Miejsc parkingowych dla gości nie będziemy robić, żeby parkowali na ulicy i wymuszali ruch wahadłowy.
Macie jeszcze jakieś propozycje?

Zawyżoną cenę za metr ustalimy następnym razem jak już wiecej będzie gotowe.

#studbaza #budownictwo #architektura
Saturday_Night - Mam za zadanie zaprojektować osiedle domków szeregowych typu chów kl...

źródło: comment_1589257250pJiKQqA7g1QNRqtihzYJbB.jpg

Pobierz
  • 219
@przyzwoity @Saturday_Night Spory plac zabaw w centrum osiedla. Cały teren w gumowych matach, a ze sprzętów: jedna ławka bardzo oddalona od miejsca zabaw, jedna huśtawka i obok niej jeden ultrafajny, niespotykany sprzęt do zabawy. Co by się madki kłóciły o kolejność użytkowania.
Do tego obowiązek dostosowania kolorystyki budynków, rodzaju pokrycia dachowego oraz ogrodzenia do spójnej koncepcji osiedla. Elewacje w kolorze przedstawionym na ilustracji (owady go uwielbiają), okna białe PCV z grubym krzyżem
@Saturday_Night: masz w tle mapę z podziałem na działki?
Szukam do projektu na studia rzeczywiście istniejącą wolną działkę do postawienia domku, moje okoliczne SIPy co najwyżej dają obrys, a ja mam znaleźć coś w cadzie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Saturday_Night: ogrodzenie dookoła i domofony takie jak na każdym nowym osiedlu, gdzie to ni #!$%@? nie wiadomo jak z tego zadzwonić do konkretnego mieszkania albo trzeba przeklikać wszystkie numery mieszkań o niższym numerze, żeby zadzwonić pod dany numer. To skutecznie zniechęci odwiedzających i pogorszy życie towarzyskie mieszkańców. Jednakże kod serwisowy otwierający wszystkie furtki udostępniłbym Jechowym, żeby mogli nawiedzać mieszkańców.

Dodatkowo miejsca parkingowe zaplanuj tak, żeby jak nawięcej miejsca się marnowało. Namaluj