Wpis z mikrobloga

@Aenkill: Ciekawie jest też dłuższym teleobiektywem robić podobne kadry, ale konieczność dobrej stabilizacji to mus. Może kiedyś dokupię resztę planowanych stałek, ale wiadomo - inne wydatki i plany w drodze.
@triliamsa: Szczerze to mam 70-200mm i robię często na 200mm i nie brakuje mi stabilizacji nic a nic. Migawkę i tak musisz mieć na tyle krótko otwartą, żeby nie złapać poruszenia psa. I tak zazwyczaj kładę się na ziemi albo kucam, więc podpieram sobie aparat o coś i jest git. Nie wiem jak nowszej generacji stabilizacja działa, ale w starym obiektywnie obraz "przeskakiwał" podczas stabilizacji i wręcz przeszkadzało to przy zdjęciach
ale konieczność dobrej stabilizacji to mus


@triliamsa: jak jest kiepskie światło to tak, jeśli nie, to nie.
@Aenkill: to nie jest mocna obróbka, chyba że oryginał wyglądał jak kupa xd ja myślę, że Ty wiesz co znaczy mocna obróbka, ale tutaj tego nie ma, serio. Ja rozumiem rozmycie tła, flarę, to naprawdę potrafi super fajnie wyglądać, ale niektóre zdjęcia są tak okropnie przerysowane, że głowa mała. Tutaj jedyne co to
@matra: To wiadome, ale przy wadze mojego teleobiektywu trochę dla pewnych kadrów czuć masę sprzętu, choć to nie problem bo pamiętam wiele spartańskich metod z początków moich zdjęć dla utrzymania stabilności i inne podobne techniki.
@matra: Wiem o co chodzi, ale raczej nie stawiam znaku równości między mocną, a zwyczajnie słaba obróbką, gdzie bije po oczach Photoshop. Często widzę np. tę flarę dodaną w złym miejscu np. po stronie gdzie są cienie, albo z dupy po prostu obok psa itd. Raczej chodzi mi o to, że normalnie nie dodawałbym aż tak mocnej flary i nie wygładzałabym tak tła i tak dalej. Oczy akurat ona ma jasne,
Pobierz Aenkill - @matra: Wiem o co chodzi, ale raczej nie stawiam znaku równości między mocn...
źródło: comment_1589138908mAryMRFRjEgK4CQ1xzlexq.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Aenkill: jak ja nie cierpię takiej obróbki xF W ogóle ja jestem ze szkoły, że podciąga się kontrast, jasność, ewentualnie jakieś cienie i tyle. Ale jest teraz modna i nic nie poradzisz. Kontrast aż wypala oczy, bokeh i lajki na insta się zgadzają.
@Aenkill zależy na jakich odbiorcach i klientach ci zależy. Przejrzyj sobie np. na insta co wyprawia kasiamvp
Laska tak pracuje nad zdjęciami, że są one magiczne i przepracowane w niepowtarzalny sposób. Rób zdjęcia, które się tobie podobają. To co wstawiłaś na górze, jest tandetne i nienaturalne, jakbym oglądała obrazek z kalendarza z targu.
Oryginał zdecydowanie przyjemniejszy ;)