Wpis z mikrobloga

@TenczowyUnicorn: miałem sprzedałem po 2 miesiącach. Jeśli chcesz niedzielnie czasami coś pstryknąć pewnie Ci się spodoba. Jeśli coś poważniej to nie kupuj. A już na pewno nie nowy ;p

30s naświetlania max. W mieście oprócz księżyca andromedy Oriona i gromad to nic nie zrobisz z bardzo.
@TenczowyUnicorn: więc temat rzeka. Odradzam kupowanie dużego Newtona na takie delikatne coś jakim jest eq3-2. Dużo fajniej jest kupić sobie coś małego i tym próbować.
Ciężko będzie coś wybrać bo nie wiem jakie masz ambicje. Pewnie jakbyś kupił to byś się cieszył. Są ludzie którzy robią spoko foty z niego.

Powiem Ci tylko ze do Astrofoto do tego eq3-2 trzeba dodatkowo napęd kupić (jakieś 350 zł) lunetke biegunowa (jakieś 150 i
@TenczowyUnicorn eq3-2 nie jest stabilnym monazem. Wiecej pozytku bedziesz mial z dobsona, a nerwow zjesz tyle samo ( ͡º ͜ʖ͡º)

Edit.
@dantey masz calkowita racje, zeby eq3 bylo w jakis sposob funkcjonalne i zadowolilo uzyszkodnika trzeba sporo w to wlozyc, a i tak po chwili sie rozczarujesz... Jednak biorac pod uwage, ze jest to naprawde leciwa konstrukcja, to dla wielu astroamatorow zrobila robote - ale lata leca