Wpis z mikrobloga

Cześć, dziś zapraszam Was do znaleziska Chaczapuri Adżarskie - prosty przepis na pyszne gruzińskie łódki z serem

Zachęcam też do przeczytania tego postu dalej bo mam kilka małych ogłoszeń :D

1. Po pierwsze bardzo dziękuje, za pozytywne przyjęcie projektu Top Gar i wiele ciepłych wiadomości, uwag oraz komentarzy, które od Was dostaję. Dają one dużo motywacji do dalszej pracy :D!

Kanał zadebiutował nieco miesiąc temu (7 kwietnia) i nie ukrywam, że rzuciliśmy się z nim trochę na głęboką wodę. Robimy coś czego nigdy wcześniej nie robiliśmy więc nie wszystko jest idealnie, ale staramy się cały czas poprawiać :) Analizowaliśmy otrzymywane od Was uwagi, sugestie, itp. Myślę, że udało nam się poprawić kilka spraw.

Myślę, że lepiej ogarniamy już nagrywanie, poprawiliśmy dźwięk (nowy mikrofon) oraz oświetlenie i jeszcze kilka innych rzeczy co mam nadzieję zauważycie w dzisiejszym odcinku.

Oczywiście wiele jest jeszcze do poprawy, przede wszystkim chciałbym poprawić swój warsztat prezenterski, sposób wysławiania się, intonację, itp. W tym celu zapisałem się już nawet do doktora... doktora nauk humanistycznych w zakresie literaturoznastwa ( ͡° ͜ʖ ͡°) oraz mojego dobrego kolegi @roverkielce.

Chciałbym też kupić drugi aparat, co bardzo ułatwiłoby nam nagrywanie. Odcinek z Chaczapuri nagrywany jest na dwa aparaty (jeden mój, a jeden pożyczony od @polski) przez co przynajmniej dla mnie wydaje się ciekawszy, był też dużo łatwiejszy do montażu.

2. Po drugie chciałem Was przeprosić, że tak długo musicie czekać na CZIMICZANGĘ, która wygrała w ostatnim głosowaniu. Przepis w formie pisanej wraz ze zdjęciami mam gotowy już od kwietnia. Chciałem dograć do niego video, ale nie wyrobiliśmy się podczas ostatniego dnia zdjęciowego (wychodziliśmy ze studia jakoś koło 22-23).

Przepis zostanie opublikowany w przyszłym tygodniu (prawdopodobnie we wtorek), jutro nagrywam wideo dotyczące jednego z dodatków do niej (dzięki pożyczonemu od kolegi tłu fotograficznemu zrobiłem sobie też mini studio w pokoju, mam nadzieję, że się wam spodoba). Oczywiście Was do niego zawołam :)

3. Po trzecie pewnie niektórzy z Was widzieli, że jakiś czas temu dodałem na mirko info o tym, że chciałbym zrobić również serię dotyczącą drinków łatwych do przygotowania w domu. W tej serii chciałbym prezentować zarówno klasyczne koktajle jak również tam gdzie to możliwe również w wersji bezalkoholowej.

Nie wiem niestety jak to rozegrać z filmami.

Czy lepiej jeśli będzie jeden film i w nim dwie wersje (z alkoholem i bez) czy lepiej dwa osobne filmy opublikowane w tym samym czasie?

Na korzyść dwóch osobnych filmów przemawia to, że będzie to wtedy bardziej uporządkowane, a osoby których nie interesuje alkohol nie będą musiały go oglądać, oraz w drugą stronę Ci, których nie interesują wersje virgin nie będą musieli przewijać. Ułatwiłoby to też późniejszą kategoryzację filmów (stworzenie osobnych playlist do jednych i drugich drinków). Osoby, które znają się jednak trochę lepiej na YouTube ode mnie pisały mi jednak, że lepiej nie publikować dwóch filmów jednocześnie. Ktoś jest w temacie i może mi pomóc?

Zastanawiam się też nad stworzeniem osobnego tagu na Wykopie, aby wszystko było ładnie i przejrzyście. Myślałem o #barekmg78 albo #pijzmg78. Który wydaje się Wam lepszy? A może macie jakieś inne pomysły?

Przy okazji chciałem podziękować też @bartoszfcb @Prendkosc oraz mojej szwagierce, którzy są barmanami i zaoferowali swoją pomoc merytoryczną oraz to, że będą czuwać nad poprawnością serii :)

To będzie na tyle :) Mam nadzieję, że Was nie zanudziłem i gratuluję wszystkim, którzy dotarli aż do końca tego posta :)

Pozdrawiam i życzę udanego weekendu,
MG78

_____________________________________

#kuchniamg78 - tag do obserwowania

Wołam osoby, które wyraziły chęć wołania. Jeśli chcesz być dołączony do listy zaplusuj odpowiedni komentarz poniżej.
Jeśli Cię zawołałem, a nie chcesz być wołany zaplusuj inny komentarz.
MG78 - Cześć, dziś zapraszam Was do znaleziska Chaczapuri Adżarskie - prosty przepis ...

źródło: comment_1589017527fmFFieqmlF5JUgwQ2Kiy2P.jpg

Pobierz
  • 107