Wpis z mikrobloga

Mirki ogarnąłem taka oto ramę i będę wlaznorecznie robił buggy. Silnik zapewne pójdzie 4g63 z Galanta 2.0 136 km, napęd tył lub na 4 zawieszenie na dwóch wahaczach z każdej strony. Jakby ktoś był ciekawy postępów i kosztów takiego projektu to mogę założyć tag i wrzucać coś od czasu do czasu. Dajcie znać.
#motoryzacja #mechanika #buggy #offroad
Pobierz
źródło: comment_1588860154WVFPQUSDlf34zaHdwfxcIW.jpg
  • 71
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SPGM1903: ja miałem kupione gotowe buggy na bazie 126p i nieraz myślałem, że gdybym miał to poskładać od zera to bym to 10 razy jebnął po drodze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mlodybog_11: gdzie panie te 2.0 to potarga te rurki :D 1.1 fire z punciaka lub jakieś 1.4 z vw polo to jest max dla tej konstrukcji. Nie mówiąc o tym że nie ma fizycznie możliwości przenieść ta moc z kół na nawierzchnię. Będziesz tylko mielił kolami, na asfalcie też tego nie wykorzystasz chyba że nie boisz się czymś takim gonić po 150km/h. I weź pod uwagę że zarżniesz jakikolwiek silnik szybciej
@kacor87: teoretycznie się nie da, ale praktycznie ( ͡º ͜ʖ͡º)
mozesz tak:
- ugadac sie z wlascicielem jakiegoś złomowania pojazdów żeby ci wystawił kwitek zezłomowania bez faktycznego złomowania (ale mało kto chce na to iść, to dosyć ryzykowne dla nich jednak. jak zaproponujesz oddanie tabliczek z VINem to prawdopodobnie będą bardziej chętni)
- zgłosić pojazd jako kradziony,
albo, najprościej:
sprzedać na papierze auto zenkowi spod żabki
@rurek49: Zgadzam się, ale (zwłaszcza przy pierwszym podejściu) samo dojście do poziomu "stoi na 4 kołach i da się ruszyć z miejsca" to tyle czasu, że trzeba mieć w pytę dużo samozaparcia ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie bez powodu na portalach ogłoszeniowych pod hasłem "do skończenia/do ogarnięcia" itp znajdzie się przynajmniej kilkanaście projektów i to dużo mniej ambitnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)