Wpis z mikrobloga

Powoli zbliża się czas na zakup 1 samochodu i trochę się rozglądałem za czymś sensownym do 10k (mam 12 ale chcę mieć rezerwę jakąś na plyny, benzin i ewentualne wymiany po kupnie). Myślałem nad Mazda mx5 ale w ciągu ostatnich kilku miesięcy z około 10 egzemplarzy z motorem 1.8 poniżej 10k zrobiło się ich 0 a ceny startuja od 16k w górę. Potem myślałem nad E46 ale majac 19 lat i fakt że nie mam stałego dochodu to pakowanie się w E46 nie jest najmądrzejsze. Następnie rozważałem i dalej rozważam E36 jako samochód do "nauki jazdy". Motory o jakich myślałem to 1.8 is albo ti. Myślałem też trochę nad celica vii gen ale no nie jestem przekonany przez fakt brania oleju i ewentualnych cen napraw. Myślałem o a3 1.8t ale to jest vag bez duszy jednak. Gdzieś w sferze marzeń pozostaje Galant, Hyundai Coupe i is200 ale z nimi gorzej jak z E46 bo potrzebowałbym stałego dochodu żeby bulic na benzynę i drogie naprawy. Co mi mirki polecicie?
#pierwszeauto #bmw #e36 #e46 #celica #hyundai
  • 31
@Arturrow tylko że nie mam stałego dochodu i to auto nie będzie mi służyło do np. jeżdżenia codziennie na uczelnie tylko po prostu do przejechania z miejsca x do y a przy okazji ma mi sprawiać przyjemność.
@Arturrow no właśnie chodzi mi o to żeby nie było drogie w naprawie i przy okazji ładnie się odpychał no i nie wyglądał jak setne Punto albo tysięczna a3
@Dorhak: to moze e36, napraw sie nauczysz przy tym aucie na pewno ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko wez znajdz takie co nie zgnite i w wersji gruz. Ja kiedys kupilem prelude 2.2 w podobnej sytuacji, bylem na studiach xd