Wpis z mikrobloga

Mirki, co dało Wam największy progres w nauce języka? Co sprawiło, że przeskoczyliście na poziom zaawansowany? Pytam bardziej o domowe sposoby, bo wiadomo, że najlepszym wyjściem jest wyjazd. Czy było to oglądanie seriali? Jeśli tak to czy na przykład często zatrzymywaliście serial, żeby sprawdzać słówka? A może jakaś apka? Słuchanie podcastów? Po czym czuliście największy postęp?

#naukajezykow #rozwojosobisty #jezykiobce
  • 4
@goldboy: wszystko powyższe, ale ja za dzieciaka miałam też manię - która wg mnie dała mi chyba najwięcej - uczenia się piosenek na pamięć i tłumaczeniu ich. Do tego pracowałam swego czasu w miejscu, gdzie spotykałam prawie samych obcokrajowców, więc jakoś trzeba było się dogadać. Spróbuj może znaleźć jakiegoś native i chociażby przez skype etc sobie rozmawiajcie, bo fakt faktem w chwili obecnej możliwości ograniczone
Pytam bardziej o domowe sposoby, bo wiadomo, że najlepszym wyjściem jest wyjazd


@goldboy: Niekoniecznie. wyjazd jest najlepszy do mówienia. Odbiór i słuchanie taniej ćwiczyć w domu.To nie te czasy co 30 lat temu że nie można było zdalnie słuchać telewizji, podcastów, czytać gazet.
Znajdź medium które rozumiesz, ale wymaga wysiłku i spędź z nim więcej czasu.