Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki i Mirabelki
Przedstawiam wam dwa nowe kursy z tematyki #bazydanych #oracle dla początkujących w #sql.

Pierwszy kurs dotyczy instrukcji SQL INSERT | DELTE | UPDATE czyli:
* Jak dodawać rekordy do tabeli dzięki instrukcji SQL: INSERT oraz jak obsłużyć:
-- Błąd: ORA-00001 – naruszono więzy unikatowe
-- Błąd: ORA-32795 – GENERATED ALWAYS
-- Błąd: ORA-02291 – naruszono więzy spójności
* Przedstawię sposób usuwania danych przy pomocy polecenia SQL DELETE
-- Błąd: ORA-02292: naruszono więzy spójności
* Pokażę jak modyfikować dane w tabeli instrukcją: SQL UPDATE
-- Oraz jak zrobić update kilku kolumn jednocześnie

Drugi kurs dotyczący SQL SELECT i w zasadzie tylko SELECT FROM ( ͡° ͜ʖ ͡°)
* Opis składni
* Wybór kolumn i tabeli
* Manipulacja nagłówkami kolumn
* Wykorzystanie SELECY * FROM
* Aliasy tabel
* Operacja SELECT DISTINCT FORM

Do każdego kursu dla początkujących na początku opisuje jak skonfigurować środowisko testowe czyli bazę a na koniec ćwiczenie + odpowiedzi :)
Cieszę się najbardziej z wpisu dotyczącego SELECTa bo od teraz będą się zaczynać coraz to ciekawsze kursy :^) Jeżeli macie jakieś sugestie oczywiście dajcie znać.

Zgodnie z ankietą z tego wpisu, kolejnym kursem zaczynam nowy "cykl" o optymalizacji dotyczący partycjonowania :^)

Tematami kolejnych kursów będą:
* Kurs Oracle SQL Wstęp do partycjonowania
* Kurs SQL SQL WHERE | BETWEEN | AND | OR| > < + – <> / (Ograniczanie wyników zapytania)
* Kurs SQL SQL NULL | IS [NOT] NULL | NVL() | NVL2()| Czym jest NULL
* Kurs Oracle SQL Oracle FLASHBACK cz. 2 czyli jak monitorować ostatnie zmiany

Jeżeli spodobał Ci się mój kurs i chcez być wołanym zaplusuj ten wpis lub zapisz się na mirkolistę: oracleDev

Jeśli chcesz być na bieżąco obserwuj mój tag #oracledev lub polub profil na facebooku

#naukaprogramowania #programowanie #programista15k #testowanieoprogramowania #informatyka #nauka
  • 5
via MirkoListy / WykoEvent
  • 4
@anonimowa Cześć! Cieszę się, że podoba Ci się mój kurs ( ͡ ͜ʖ ͡) na "czarno" to plan jakie kursy będą. Te "czerwone" to linki i to są już dodane kursy. Systematycznie je dodaje, średnio dopisuje jeden kurs na tydzień może trochę rzadziej. Jak widzisz jeszcze sporo jest do dania i względnie mało jest dodanych ale to też przez to, że każdy temat staram się opisywać kompleksowo.