Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Szanowny @rosomejro: wydaję mi się, że myślisz tutaj dwie rzeczy, upór oraz wierność i determinację (konsekwentne to chyba może być działanie, nie pogląd, ale w sumie nie wiem).

Jeśli chodzi o ten upór, o takie zatwardziałe serce, żeby oczy nie widziały, uszy nie słyszały, sercem nie rozumieli (to nie jest dokładny cytat) czy w ogóle to gnuśność była krytykowana na przykład w Biblii, nie ma nic w tym dobrego.
Jednak żeby
pyroxar - Szanowny @rosomejro: wydaję mi się, że myślisz tutaj dwie rzeczy, upór oraz...
@rosomejro: zależy od poziomu abstrakcji. Np. trochę dziwnie być raz komuchem raz wolnorynkowcem, zwłaszcza dla polityka. Jeśli jestem wolnorynkowcem to też mogę zmieniać swoje poglądy, bardziej szczegółowo ale kierunek pozostaje ten sam. Raz być a raz nie być zwolennikiem prawa ruchu drogowego też dziwnie ale zmieniać poglądy na temat przepisów całkiem normalne. Od polityków oczekujemy, że nie zmienia swoich poglądów ale raczej tych ogólnych a nie szczegółowych. W przeciwnym razie jaki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Szanowny @rosomejro: nie wiem czy ewolucyjny punkt widzenia ma sens, tym bardziej nie wiem jaki autorytet ma w tej kwestii psychologia czy ewentualnie jakaś psychoanaliza.

Sprawa jest prosta, albo wlaczysz o prawdę albo nie. Oczywiście nie każdy ma rację, ale tylko nieugięta postawa gwarantuje nam właśnie dostęp do prawdy, dlatego jest takie zachowanie używane za coś cnotliwego. To, że stallman ora virusa 10, MacOS i resztę tego plugastwa, zawdzięczamy jego uporowi,
pyroxar - Szanowny @rosomejro: nie wiem czy ewolucyjny punkt widzenia ma sens, tym ba...

źródło: comment_1587896661vbhCAsbbr05XeJqSJKscgq.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Szanowny @biliard: ty piszesz tylko o konwencjonalnym zbieraniu wiedzy, poprzez argumenty.

Są czasami w życiu takie momenty, które raz na zawsze zmieniają twoje postrzeganie rzeczywistości. Ale do tego trzeba geniuszu, jak u stallmana, on tak jak wszyscy nie mógł zmienić kodu sterownika drukarki, ale tylko on zrozumiał wtedy, że zastrzeżone oprogramowanie krzywdzi użytkowników. I to wystarczyło. Potem tylko frajerzy używając argumentów konwencjonalnych (jak użyteczność) mówią o nim fanatyk. Wbrew pozorom to
pyroxar - Szanowny @biliard: ty piszesz tylko o konwencjonalnym zbieraniu wiedzy, pop...
@rosomejro Wydaje mi się, że to zależy od tempa zmiany poglądów. Jeżeli jest za szybkie - człowiek zwyczajnie traci na wiarygodności. Natomiast jeżeli przez całe życie tkwi w tej samej mentalności i poglądach, to zdecydowanie też nie jest dobrze. Człowiek się rozwija całe życie, chłonie wiedzę, więc i powinien na bieżąco korygować swoje poglądy - absolutnie się z tym zgadzam. Byle nie zmieniał tych poglądów zbyt szybko i zbyt często - bo
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rosomejro: dziwię się, że nikt nie zwrócił Ci uwagi za ten tag dla zasięgu. Jak temat jest dobry to nie potrzebuje spamowania niepotrzebnymi tagami "dla zasięgu" (°°