Wpis z mikrobloga

@Mia900 W Anglii np. sami dodają do rachunku 10% jako tip. Zdziwiłem się, że dodają to sobie odrazu na rachunku. Jednak te 10-15% powinno się zostawić. Za 50zł przecież to 5zł.. faktycznie rozbój w biały dzień

Chyba, że jesteś w Japonii to nie. Tam to uważane jest za obrazę.
@slaper: jeśli wychodzi na to że kupuje sobie mrożoną papa dżiuzepe i smakuje tak samo jak ta over 9000 złotych to czemu miałbym przepłacać? Jeśli takie pizze jak w "pitcerii" bym dostał w biedrze taniej to oczywiście że bym brał, dużo wykopków krzyczy o wolnym rynku i mam nadzieję, że nie są to kelnerzy :P natomiast rozumiem że idę do miejscówy gdzie płacę za X pieniędzy za burgera i wiem, że
@Mia900: Daje zawsze końcówkę listonoszowi, kurierowi czy kelnerowi. Tak mnie uczono w domu, nie mówię że to dobre zagrania, ale tak mi zostało. Nie wyobrażam sobie jednak by dodatkowo dać kelnerowi za jego pracę kasę. Przecież ma wypłatę, to moja dobra wola dać mu więcej za ładne oczy.
@Mia900: kilka lat temu pracowalem jako kelner w nieco lepszej restauracji. Wiecie jaką mialem stawkę godzinową? 5zł XD 12h latania i masz 60 zł XD Natomiast prawdą jest, ze napiwki były duże. W wysokim sezonie w sobote/niedziele mozna bylo wciągnąć 250 z samych napiwków. Jak na czasy studenckie byl to duzy hajs ale niektórzy właściciele dalej mają podejście "odbijesz sobie w napiwkach". Oczywiscie wszystko na czarno.
@Mia900: Za gorszych czasów to zaokrąglenie rachunku do złotówki i tyle... teraz do pełnych dziesiątek za jakiś normalny obiad z dziewczyną w zwykłej knajpie a w gronie znajomych na cały wieczór to każdy kilka złotych i z 30/50zł się uzbiera obsłudze
@Mia900:
Na przyszłość:
- Czy zechce pan doliczyć napiwek?
- A co to?
- Czy jest pan zadowolony z obsługi?
- Tak.
- To taki dodatek dla mnie gdy jest pan zadowolony z obsługi.
- Proszę zawołać kierownika.
- Dlaczego?
- Proszę zawołać kierownika.

- Słucham pana.
- Proszę podnieść pensję temu panu, jest dobrym kelnerem, powinien więcej zarabiać żeby nie musieć prosić klientów o dodatek do pensji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mia900: osobiście uważam, że warto nagrodzić dobrego kelnera bo to wielka rzadkość. Większość kelnerów nie przestrzega etykiety, popełniają podstawowe błędy, widać, że brakuje im podstawowej wiedzy ale próbują nadrobić "miłą gadką" byle dostać ten napiwek. Bardzo dobre restauracje szkolą załogę, ale większość ma na to wywalone, albo kelnerzy mają bo większość gości pewnie nawet nie zwraca na to uwagi. 100 razy bardziej cenię dyskretnego kelnera który podchodzi profesjonalnie do serwisu, niż
Jesli serwis jest w porzadku, powinno sie zostawiać 10 procent, koniec kropka.


Ryć wam w ziemi robaki biedaki a nie do restauracji chodzić xD

@Jazielony: @WiesniakzPowolania: Jedziemy z tematem
-Jeśli internet przez cały miesiąc nie zdechł, to przelej UPC/Orange/Netii +10%
-Jeśli samochód do następnego tankowania nie zgasł, to zapłać na tej samej stacji 10% więcej bo dobre paliwo
-Jeśli pani w sklepie nie #!$%@?ła cię na kasie, to dorzuć jej
Pobierz tellet - > Jesli serwis jest w porzadku, powinno sie zostawiać 10 procent, koniec kro...
źródło: comment_15875076252rm1kujpeVG4P5gRQq2RUe.jpg