Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja #opel #astrah #astra
Proszę o podpowiedź w sprawie silnika ;)

Szukam sobie Astra H GTC. Somsiad, który jest trochę handlarz, jeździ Zafirą OPC, dorabia jako mechanik, poleca, by szukać benzyniaka 1.6 105KM, a więc rocznik max 2006, bo te nowsze czyli 115KM to tam coś.
Z kolei diagnosta po znajomości poleca te 1.6 benzyna 115KM, bo mówi, że te 105KM to tam coś.

Co to jest te "coś", bo już zgłupiałem i jakie są wasze opinie?


  • 14
@Bunchars: why, chciałbym dokonać najlepszego wyboru (a kolejną opinią, że oba 1,6 i 1,8 są ok, tylko te 1,6 więcej oleju zjedzą). Chodzi mi o jakiś miejski samochód, ale żeby czasem nim wyskoczyć za miasto czy 2x w roku zrobić 300 km. I nie srać się fiestą 1.0, by wyprzedzić jakiegoś dostawczaka...

@damiano_polishiano 1. Nie ma czegoś takiego jak astra GTC sport
2. 1.6 115 KM jest lepszy od 105 jak planujesz gazować, jak nie to w trwałości większych różnic brak
3. 1.8 140 lepsze od 125, ale też jak nie planujesz gazu

Jeżeli chcesz szczegóły o którymkolwiek z tych silników to wybierz konkretny, bo nie chce mi się rozpisywać na temat wszystkich - za dużo pisania. A jak chcesz gazować to też napisz.
@damiano_polishiano mam astra h gtc 1.6 105km szczerze? pije mi olej, ale miałem trochę wycieków. ostatnio posmusuwalem je, zrobiłem płukanke i zobaczyć czy coś z tego będzie. śmieszne koszty eksploatacji w sumie bo za 1500zl bo tyle wydałem na auto w tym miesiącu zrobiłem przegląd, ubezpieczenie, olej z plukanka hamulce tył (tarcze+klocki), uszczelka pod pokrywą zaworów, mieszki od lewarka zmiany biegów i ręcznego, wymiana amortyzatorów i sprężyn przod+tył i elektromechanik pokasowal bledy
@kmt187: @euklides:

wymiana amortyzatorów i sprężyn przod+tył


a właśnie, co z tymi amortyzatorami od sachs w tych astrach z "przyciskiem sport"? Gość dziś mnie postraszył, że tył 1200, przód 1700 za sztukę ¯\_(ツ)_/¯ ale nie miałem jeszcze chwili by doczytać, najpierw śmieszne obrazki na mirko.

ewentualnie czy w razie szkody można to wymienić na zwykłe i co z elektryką wtedy xd
@damiano_polishiano szczerze to nie mam pojęcia, mam ten przycisk, ale osoba przedemna chyba wylosowała amory IDS bo tak to się chyba nazywa i założyła normalne, a później gwintowane, a ja mając ten drugi komplet zwykłych założyłem je i nic w komputerze nie musiałem grzebać
@damiano_polishiano Musisz zerknąć z VIN czy masz IDS+, jeżeli masz IDS to amorki są drogie. Jeżeli zmienisz na normalne to będzie jeździć normalnie, ale ja czegoś takiego nie toleruję.
Przy czym przycisk sport nie oznacza że masz IDSy.