Wpis z mikrobloga

Mirki, pomocy. Ktoś mi się #!$%@? na konto na Facebooku, Instagram i email.
Facebook:
- dostałem dziwne powiadomienie o logowaniu, od razu kliknąłem że to nie ja
- od razu zmieniłem hasło
- w międzyczasie ktoś zmienił mi zdjęcie profilowe na coś co wyglądało jak logo organizacji terrorystycznej
- jak już z nowym hasłem próbowałem się zalogować to okazało się że konto jest nieaktywne, nie wiem czy ktoś je sam zablokował czy zrobił to Facebook
- zrobiłem zgłoszenie
- patrzę na maila - adres na Interii z którego nie korzystam na codzien a tam maila przeczytane, próby odzyskania hasła - maila też #!$%@?
- dostałem maila od fejsa maila ze nie mogą odczytać mojego dowodu, ale że nie byłem pewien to wysłałem jeszcze raz przez oficjalny formularz, bo nie byłem pewien tego maila
- w międzyczasie zdezaktywowana konto na Instagramie, mimo że miałem dwustopniowe logowanie
- w zeszłym tygodniu kilka razy dobierali mi się do Instagrama bo dostawałem powiadomienia SMS do logowania
- na Instagrama nie mogę się zalogować, dane zmienione, zdjęć nie widać ale moja dziewczyna widzi nasza historię rozmów ale nie ma.mojego nicka tylko widnieje jako użytkownik instagrami
Mieli, jakieś rady, co zrobić, czy komuś udało się odzyskać konta?
#pomocy #facebook #instagram #hacking
  • 11
@azbmwwysiadamtak: Ogarnąłem temat. Odwołania do facebooka nic nie przyniosły, boty cały czas odpisują że naruszyłem standardy społeczności i dlatego skasowano mi konto. Po trzeciej skardze już przestały odpisywać :D W sumie ok, wiem że jest skasowane, a nikt go nie wykorzystuje. Napisałem odwołanie do Ministerstwa Cyfryzacji, zobaczymy może tam coś ugram.
Założyłem wczoraj nowe konto, zacząłem zbierać kontakty, pogadałem wczoraj z kilkoma osobami. Okazało się że konto poleciało po całości -
odwołanie do Ministerstwa Cyfryzacji


@Wylacznik_roznicowopradowy: o, to fajny temat! Rzeczywiście na obywatelu widziałem tą zakładkę, ale nie skojarzyłem z Twoją sprawą.

na którym było sporo zdjęć których nie odzyskam


@Wylacznik_roznicowopradowy: są strony, które indeksują instagramy. O ile nie miałeś prywatnego konta/miałeś prywatne dopiero od jakiegoś czasu to jest szansa, ze googlując swój instagram znajdziesz zdjęcia

Trzymam kciuki!
@Wylacznik_roznicowopradowy: coś może ustaliłeś z instagramem? Dziś spotkało mnie niemalże to samo, większość chyba wywalczyłem, ale oczywiście help center instagrama jest jeszcze bardziej beznadziejny i bezużyteczny w odzyskiwaniu konta (ze zmienionym przez hakera mailem). Każda podpowiedz cenna.
@Wylacznik_roznicowopradowy: Spoko, mi się udało niby odzyskać - w końcu pojawił się formularz w centrum pomocy. Jednak po wyczyszczeniu konta, zmianie maila (usunięciu maila hakera), po ustawieniu 2-stopniowej identyfikacji po niecałej dobie IG zablokował konto żeby potwierdzić tożsamość. Jednak sami nie wiedzą jak, parodia. Trzymam kciuki żeby coś ci nasza władza pomogła.