Wpis z mikrobloga

Siema, jestem bardzo zadowolony z tego co zrobiłem więc podzielę się z Wami zdjęciami.
Warzywniak niedługo będzie zabezpieczany (olejowany) i uzupełniany w stylu inspirowanym hugelkulturą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sam ogród nie jest duży, więc i szklarnia mała, ale wystarczająca ( ͡ ͜ʖ ͡)

#ogrodnictwo #pomidory #chilihead i trochę #diy
Tichyplusn - Siema, jestem bardzo zadowolony z tego co zrobiłem więc podzielę się z W...

źródło: comment_1587026013IiYnjQ4VlELKrM11PHWw7P.jpg

Pobierz
  • 55
@Tichyplusn: Dałbym jakieś zabezpieczenie od dołu (folia?), żeby chwasty nie przełaziły z ziemi. Nie wiem jaką masz glebę, ale u mnie próbują się przebijać nawet przez agrowłókninę i czasami muszę coś wyrwać (sporadycznie, ale jednak - a to gruby plastik, tyle że pleciony)
edit: bardzo estetycznie to wygląda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@retromirek: Widziaaałem, ale to już nie dla mnie. Jestem drewniany chłopak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@n0xx: To prawda, testowaliśmy parę poziomów i te spodobały się nam najbardziej, są super wygodne. Ziemi tam trochę wejdzie, każda skrzynia to koło 1 m3. Każda ze skrzyń będzie wypełniana drewnem, zrębkami i słomą, reszta piachem więc mam nadzieję że przez to zmniejszę ilość ziemi w skrzyni o prawię połowę (
@dudi-dudi: Piękne spostrzeżenie ;)
@chuckd: Od dołu będą na bank kartony, zastanawiam się czy zabezpieczać uprawę przed kretami, ale wciąż się mocno waham. Dziękuję, deski miały być surowe, ale się nie zrozumiałem z tartakiem i przyjechały strugane :P
@retromirek: Dokładnie tak. Między innymi facet z szumilasu to pokazywał ( ͡° ͜ʖ ͡°) W środku może dam agrowłókninę po bokach, żeby zminimalizować kontakt drewna z masą
folią? (druga opcja legitniejsza/zdrowsza)


@retromirek: po co dokładać więcej plastiku i tak jemy go już sporo :v
najszybsza i najzdrowsza to chyba opcja z betonowymi kręgami studziennymi