Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
#gitara #muzyka #pytanie

Hejka, pytanie odnośnie nauki gry na gitarze elektrycznej. Jakiś utwory polecacie na początek do nauki by poćwiczyć chwyty i obyć się ze strunami? Odpaliłem sobie Rocksmith 2014, ale tamte utwory to na ten moment a wysokie progi na moje umiejętności ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@djafro: Jeżeli chcesz coś z rhcp to może być ciężko, ale spróbuj się nauczyć californication. Akordy może wygladaja prosto ale zagrać je odpowiednio tak aby nie muskać innych strun wymaga trochę praktyki i zdecydowanie dobrze rozciąga palce. Jeżeli chcesz coś z rocka to spróbuj acdc. I spokojnie, jeżeli wydaje ci się że to są łatwe riffy i mało wymagające to postaraj się zagrać tak jak to grał malcolm young, tak
  • Odpowiedz
@djafro: Polecam Happysad. Można to ograć na mocnym przesterze. Proste akordy i bicia. Często tam jest Am wiec możesz łatwo złapać na dwóch pierwszych progach lub barowo jak wolisz. To tak na początek. Włącz sobie chordify.net i tam szukaj kawałków.

RHCP na początek nie polecam bo to jest trudne granie gdzie tylko wydaje się to proste. Tak koledzy wyżej mówili Jack White to dobry kierunek. Może tez coś The Rolling
  • Odpowiedz
@djafro: Jeżeli chcesz poćwiczyć prawą rękę żeby bardxiej ci się rozluźniła i zdobiła tzw galaretka to włącz metronom na około 80-100 i spróbuj zagrać na pustych przytlumionych strunach zwykle bicie góra dół grając ćwierć nutami( czyli ze pomiędzy jednym klikiem a drugim musisz zmieścić dół góra dół góra) robisz coś takiego 20-30 minut dziennie i po miesiącu czujesz ze twoja prawa ręka została beatyfikowana, pomaga to tez w graniu szybszych
  • Odpowiedz
@FrontalnyAtakDupskiem: Dziękuję za poradę, faktycznie mam ogromny problem z szybkim graniem nut, zatrzymuję się na strunie i zero szybkości. Dzisiaj spróbuję, chwila czasu wleciała.
PS: czy grubość kostki do gry ma również duże znaczenie dla szybkiej gry?
  • Odpowiedz
@FrontalnyAtakDupskiem: Dziękuję za poradę, faktycznie mam ogromny problem z szybkim graniem nut, zatrzymuję się na strunie i zero szybkości. Dzisiaj spróbuję, chwila czasu wleciała.

PS: czy grubość kostki do gry ma również duże znaczenie dla szybkiej gry?

@djafro: Mi się już pozdzieraly napisy na kostkach ale używam żółtych (twardszych) i pomarańczowych (bardziej miękkie) Dunlopow. Żółta do elektryka i bluesa na akustyku, pomarańcz do akustyka. No i w sumie
  • Odpowiedz
PS: czy grubość kostki do gry ma również duże znaczenie dla szybkiej gry?


@djafro: Tu jeszcze odpowiem w ramach uzupełnienia. W tym aspekcie chyba największe znaczenie (zaraz po koordynacji) ma ekonomia ruchu. W tej kwestii mniej znaczy więcej. Kostka zawsze blisko strun (polecam lekko ją obrócić), palce sztywno bo gramy ręką. Jest parę filmików na ten temat.
  • Odpowiedz