Wpis z mikrobloga

Dzisiaj tj. 25.03 przekroczyliśmy 1000 potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce.

Na przekroczenie tej liczby potrzebowaliśmy 22 dni.
Inne kraje dla porównania potrzebowały:
-Hiszpania 25 dni
-Szwajcaria 18 dni
-Włochy 16 dni
-Niemcy 24 dni
-Francja 24 dni

Na dzisiejszy dzień mamy 1051 potwierdzonych przypadków co stanowi 0,003% populacji Polski.
Z powodu koronawirusa zmarło 14 osób co stanowi 1,3% zachorowań.
W najbliższym czasie będzie podana dokładna ilość osób które wyzdrowiały

Osoby które zaplusują zawołam gdy przekroczymy 5000 zachorowań
#koronawirus #epidemia #zachorowaniakoronywpl #covid19

link do moich statystyk:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1KeW-dmOUkv-S4K4dZ-9guYmG5uz9lR1eY7g5TYJfzdA/edit#gid=0
ferranger - Dzisiaj tj. 25.03 przekroczyliśmy 1000 potwierdzonych przypadków koronawi...

źródło: comment_1585177175HGTDxBCAp6mWwhDG9GPKN2.jpg

Pobierz
  • 176
  • Odpowiedz
@ferranger: dlaczego nie aktualizujesz liczby wyzdrowień? chciałem Cię już dawno o to zapytać, bo na maila mi przychodzi każda aktualizacja tego dokumentu, ale zapomniałem kto go robił i nie mogłem Cię znaleźć xD
  • Odpowiedz
@Nacr00xx: nie będzie. Bo wcześniej u nas wyhamuje. Te zachorowania które mamy teraz pochodzą jeszcze sprzed okresu zanim ludziom nakazano siedzieć na dupach w domach.
  • Odpowiedz
Hiszpania nieco zaburzona, bo dużo wcześniej wykryto wirusa na kanarach i dopiero po kilku dniach od tamtego przypadku rozpoczeły się przypadki i wzrosty w kontynentalnej
  • Odpowiedz
@Cryptonerd_io: no pewnie że w maju już powinno się chodzić (niekoniecznie na wybory hehe) po dworze, wyobrażasz sobie kilka miesięcy takiego oblężenia jak jest teraz - przecież połowa firm padnie

średnia liczba samobójstw w Polsce to 15 dziennie, a tu wszyscy się chowają przed wirusem który zabija starych i osłabionych i zabił 15 osób przez kwartał

ja nie mówię że chowanie się jest złe - ale niech sobie seniorzy robią kwarantanny
  • Odpowiedz
@hitherto: Fajnie by było być praktycznie odizolowanym krajem od innych tak jak korea południowa, przecież ich położenie z dodatkową sytuacją polityczną powoduje że są odizolowani od reszty świata. Co jest wspólnego w Japoni, korei. Dokładnie to że nie dzielą z żadnym zarażonym krajem otwartej granicy lądowej poprzez co jest możliwe skuteczne wyłapywanie chorych, jednak będzie to możliwe tylko do czasu. Więc nie chwaliłbym ich zbytnio, bo można się bardzo zawieść jeśli
  • Odpowiedz
Testy, które do tej pory wykonaliśmy, Niemcy wykonują w 1 dobę. 15-20 marca np: wykonali 167000 testów.


@Rzurek35: I z tego co widzę (sprawdzałem tutaj, od 15 do 20 włącznie) w tym czasie wykryli 15249 przypadków zakażenia, a więc nieco ponad 9% testów miało wynik pozytywny. U nas odsetek pozytywnych testów wynosił wczoraj 5,5%, a i to był rekordowo wysoki. Z tego wynikałoby, że Niemcy po prostu mają już potężną
  • Odpowiedz
Musi przyjść skutek wcześniejszego zamknięcia szkół granic..


@ImNewHere: przyjdzie ale nie tak duży jak spodziewa sie rząd. w zamian sprowadzili tysiace obywateli, których kwarantanna to fikcja. hiszpanie spoznili sie z zamknięciem szkół, ale kolejne kroki wprowadzali zdecydowanie szybciej. U nas rząd nadal propaguje noszenie maseczek tylko przez chorych, ale chory nie wie przez kilka dni, że zaraża.
  • Odpowiedz
@ferranger: Gdy piszesz ile % osób zarażonych umarło, chciałbym żebyś wspominał że chodzi o zarejestrowane przypadki chorych. Rzeczywista śmiertelność jest całkowicie mniejsza.
  • Odpowiedz
@ferranger: czv już ktoś sprawdzał proporcje śmierci do przvpadków w PL w porównaniu z innvmi krajami? Czv już może dokopaliśmv się do statvstvk wszvstkich śmierci w PL? Żebv sprawdzić trend, bo wiadomo, że jak nie wirus, to przeciążona służba zdrowia powinna raczej przvczvnić się do wvraźnego wzrostu na tvm wvkresie.
  • Odpowiedz