Wpis z mikrobloga

Jestem zielona w temacie.
Chłopak chce kupić sobie pistolet bez zezwolenia i strzelać na działce.
Chodzi mi o to, że mój pies boi się strzałów (wystarczy że jest lekki huk podobny do strzału przy niedalekiej budowie, burze z piorunami i sylwester to już w ogóle dramat).
Czy któraś z broni typu wiatrówka, asg (to chyba te na gumowe kulki, ale nie jestem pewna) jest głośna przy strzelaniu?
Czarnoprochowe nie wchodzą w grę, chodzi o te inne.

ps. pies oczywiście byłby przywiązany/w domu. Chodzi tylko o dźwięk.
#asg #airsoft #strzelectwo #bron
  • 19
@sweet_dream99: Jesli chodzi o wiatrówki to wez pusta puszkę po napoju i "pstryknij" w nia mocno paznokciem. To będzie najpewniej najglosniejszy dźwięk poza "klang" przy uderzeniu sprężyny ;) Choć zależy tez jaka wiatrówka.
O ASG się nie wypowiem, ale raczej głośniejsze nie jest.

A co do wiatrówki na działce, niech wpierw sie dowie, co na to regulamin ogrodów działkowych. Z tego co sie orientuje niektóre wiatrówek zabraniaja.
@luxkms78: mój niestety jest wychowany przez lewaczkę i boi się wszystkiego ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@CogitoViator:

co na to regulamin ogrodów działkowych. Z tego co się orientuje niektóre wiatrówek zabraniają.

źle napisałam. to nie jest działka tego typu tylko prywatna działka na wsi.
@RobertKowalski:

Każdy odpowiedzialny hodowca, nie tylko psów ras myśliwskich czy użytkowych, powinien dołożyć wszelkich starań aby jak najlepiej socjalizować szczenięta opuszczające jego hodowlę. Jednym z elementów socjalizacji jest właśnie przyzwyczajanie szczeniąt do odgłosów wystrzałów.

Nie wiem czy to zadziała na już 5 letniego psa. Przeżył wiele burz z piorunami i jakoś się nie przyzwyczaił.

@Polczlowiekpolzakolak:

Ja swojego od szczeniaka


Słowo klucz "szczeniaka". Ten ma z 5 lat i wczesne szczenięctwo