Wpis z mikrobloga

#mahjong #riichi #gryplanszowe #grybezpradu #tworczoscwlasna

Mireczki, rozpocząłem serię livestreamów opisujących zasady japońskiego mahjonga riichi. Czyli tego wariantu hazardowego/sportowego na cztery osoby, w którego można zagrać na Tenhou albo Mahjong Soul, a nie tego w zbieranie par z piramidki.

Zasad mahjonga jest dużo, toteż livestream będzie miał w sumie kilkanaście (jak nie kilkadziesiąt) godzin, ale staram się tłumaczyć zasady przede wszystkim poprzez grę i pokazywanie na przykładach, zaczynając od bardzo prostych zasad gry w mahjonga, i powoli komplikując; nie chcę mówić o samych zasadach na sucho, bo z mojego doświadczenia to źle wchodzi.

Linkuję część pierwszą livestreamu, kolejne są w opisie filmu. Początek części właściwej o 14:50. Tworzę przy okazji tag #krakowchomboclub - obserwujcie, jeśli chcecie.

Jeśli macie jakieś pytania co do treści, to pozostajemy do dyspozycji - ja, jako autor streamów, oraz cały Krakowski Klub Chombo.

Do zobaczenia w kolejną sobotę na Twitchu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(A i jeśli ktoś chciałby na żywo nauczyć się albo zagrać w #krakow po ustaniu pandemii, to można obserwować stronę na FB, gdzie będziemy wrzucać przyszłe wydarzenia.)
phoe - #mahjong #riichi #gryplanszowe #grybezpradu #tworczoscwlasna

Mireczki, rozp...