Wpis z mikrobloga

@World_of_Science: Jeżeli możesz to zostań w domu.
W wielu krajach pandemia Koronawirusa nadal się rozwija.
opis odnośnika

W wielu krajach pandemia Koronawirusa SARS-Cov-2 nadal się rozwija. W wielu krajach pojawiało się zalecenie lub obowiązek usankcjonowany prawnie: Jeżeli możesz to zostań w domu. W niektórych krajach pandemia Koronawirusa SARS-Cov-2 jest dopiero w fazie wstępnego rozwoju epidemii. Pandemia Koronawirusa to już obecnie globalny problem. każdy kto może powinien pozostać w domu, aby ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się pandemii. Każdy kto może powinien przejść wyłącznie na komunikację zdalną, tj. poprzez Internet i telefoniczną. Niezbędne jest także propagowanie wyłącznie rzetelnej informacji, tj. w pełni potwierdzonej przez przeprowadzone badania naukowe w dziedzinie wirusologii.
Podobno Koronawirus już zaczął mutować, tworzą się nowe szczepy Koronawirusa co może poważnie utrudnić szybkie stworzenie szczepionki lub innej terapii leczniczej i problem negatywnego wpływu na ekonomię może trwać dłuższy okres. Czy ktoś z Państwa posiada wiarygodne źródła danych potwierdzające tego typu informacje, które pojawiają się już w różnych oficjalnych mediach?

Wobec powyższego z badań naukowych wynika, że obecnie izolacja jest obecnie najlepszym rozwiązaniem prewencyjnym, ponieważ Koronawirus charakteryzuje się wysokim poziomem zakażeń i nie ma jeszcze szczepionki ani żadnego innego, w pełni skutecznego leku na Koronawirusa. Poza tym szacuje się, że wiele ludzi, którzy nie mają objawów chorobowych, nie chorują to jednak mogą być już zarażonych Koronawirusem, więc aby pandemia się nie rozszerzała to wszyscy ludzie powinni stosować się do zaleceń tj. należy często myć ręce, należy przebywać w domu i ograniczać wyjścia z domu do niezbędnego minimum. osoby, które wykazują jakiekolwiek objawy przeziębienia, typu chociażby katar lub kaszel nie powinny wychodzić z domu, ponieważ mogą być zainfekowani Koronawirusem mimo tego, że poważnie nie chorują. Chodzi o to aby w maksymalnym stopniu ograniczyć skalę rozprzestrzeniania się pandemii Koronawirusa i obecnie izolacja, kwarantanna domowa jest najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich osób niezależnie od tego czy są chore czy nie.

W ostatnich latach rośnie znaczenie marketingu internetowego, w tym przede wszystkim wykorzystanie portali social media w promocji i marketingu. Znaczenie to szczególnie wzrasta w kontekście obecnej pandemii Koronawirusa. Obecnie korzystanie z nowych mediów internetowych posiada szczególnie pozytywne aspekty jeżeli młodzi ludzie używają smartfonów do pozyskiwania potrzebnych, ważnych i rzetelnych informacji i wykorzystują portale social media w pracy oraz w procesach edukacji w sytuacji gdy wiele zakładów pracy, szkół i uczelni zawiesiło swoją działalność. Obecnie znacząco rośnie znaczenie wykorzystywania nowych mediów internetowych do komunikacji oraz edukacji w sytuacji rozwoju pandemii Koronawirusa. Ponieważ w związku z rozwojem pandemii Koronawirusa w wielu krajach obecnie (połowa marca 2020) zamykane są szkoły na 2-3 tygodnie to młodzi ludzie z nauczycielami oraz ze sobą powinni kontaktować się wyłącznie zdalnie poprzez Internet.

W Polsce przedszkola, szkoły i uczelnie zostały zamknięte teraz na 2 tygodnie. Zauważyłem, że w części innych krajów szkoły i uczelnie także zostały zamknięte celem ograniczenia rozwoju epidemii. Uważam, że jest to właściwe rozwiązanie w związku z wysokim ryzykiem potencjalnego rozprzestrzeniania się epidemii. Dzieci zwykle nie chorują na Koronawirusa ale mogą łatwo przenosić Koronawirusa i zakażać inne osoby, więc zamykanie teraz szkół i uczelni jest to działanie prewencyjne i uzasadnione. Gdy szkoły i uczelnie są zamknięte to powinna być kontynuowana edukacja poprzez e-learning. Obecnie rośnie znaczenie wykorzystania technologii informacyjnych ICT w edukacji. W moim kraju zamknięcie szkół i uczelni nie jest traktowane jako dodatkowe ferie. Rząd zaleca aby dzieci i młodzież pozostawały w domu i uczyły się w domu.

Pojawiają się pytania o relacje ryzyka poziomu zaraźliwości i skali śmiertelności Koronawirusa w porównaniu z innymi schorzeniami i chorobami, które powodują wysoką śmiertelność. Inne schorzenia, choroby, w tym także schorzenia wywołane zażywaniem używek typu papierowy, alkohol itd., cukrzyca, miażdżyca itd. są już dobrze znane. Widomo jak należy leczyć te schorzenia itd. Natomiast Koronawirus jest nadal wielką zagadką. Nie jest znana skal możliwego rozwoju pandemii. Koronawirus charakteryzuje się wysokim poziomem zakażeń i nie ma jeszcze szczepionki ani żadnego innego, w pełni skutecznego leku na Koronawirusa. Poza tym szacuje się, że wiele ludzi, którzy nie mają objawów chorobowych, nie chorują to jednak mogą być już zarażonych Koronawirusem. Poza tym okazało się teraz (połowa marca 2020), że Koronawirus szybko mutuje, powstają nowe odmiany, w związku z tym opanowanie pandemii będzie bardzo trudne. Problem pandemii może jeszcze w wielu krajach rozwijać się przez kolejnych minimum kilka tygodni lub miesięcy. To obecnie największy problem medyczny, zdrowotny, ekonomiczny itd.

Obecnie jednak trudno jest przewidzieć jak będzie wyglądał świat, gdy już ludzkość rozwiąże problem Koronawirusa. Na pewno wiele się zmieni, ekonomia wyglądać będzie inaczej. Wiele przedsiębiorstw, aby przetrwać ten trudny okres dekoniunktury gospodarczej zmuszonych będzie do przeprowadzenia procesów restrukturyzacji organizacyjnych, technologicznych, finansowych i innych. Już obecnie widzimy wiele zmian. Zmienia się ekonomia, zachowania ludzi, preferencje żywieniowe, styl życia, formy pracy, itd. Wzrasta znaczenie pracy zdalnej i nauki poprzez Internet. Zmienią się preferencje konsumentów i profile zakupowe obywateli. Już obecnie widać, że wiele ludzi w obawie o stan swego zdrowia zmienia swe nawyki żywieniowe i wybiera zdrową, proekologiczną żywność. osoby palące papierosy rozważają rzucenie palenia aby zwiększyć odporność swego organizmu na różne ataki wirusów. Wiele się zmieni, nie wiemy jednak jak wiele, ponieważ brak jest odpowiedzi na wiele pytań dotyczących potencjalnych możliwości kontynuacji rozwoju epidemii, teraz już pandemii Koronawirusa. Nie wiemy kiedy zostanie wynaleziona szczepionka? Może dopiero za kilka miesięcy lub później. Takie dominują szacunki firm farmaceutycznych. Nie wiemy czy wirus Koronawirusa będzie mutował i tworzył swoje nowe, równie groźne odmiany. Jest wiele znaków zapytania. Pewnym jest jedynie to, że po erze Koronawirusa świat będzie wyglądał inaczej. Ekonomia i życie wielu ludzi się na pewno bardzo zmieni, nie wiemy jednak jak bardzo i jak będzie wyglądać świat po erze Koronawirusa.

Jest jeszcze wiele pytań, na które odpowiedzi pojawią się w najbliższych dniach lub w okresie późniejszym na podstawie przeprowadzonych badań naukowych. Na przykład już obecnie wiadomo, że Koronawirus na przedmiotach (o powierzchniach gładkich, np. na wózkach sklepowych) może się utrzymywać średnio do 3-4 dni. Jest więc bardzo ważne aby obecnie zachować szczególną ostrożność w kontaktach w innych środowiskach, należy często myć ręce z użyciem detergentów, mydła, które powodują rozpad Koronawirusa. Wiadomo także, że Koronawirus jest niestety odporny na nieznaczne zmiany temperatury. Według Światowej Organizacji Zdrowia nadejście wiosny i lata (w 2020 roku na półkuli północnej planety Ziemia), podniesienie temperatury powietrza nawet o kilkanaście stopni C nie spowoduje rozpadu Koronawirusa. Wiele już wiemy, ale jeszcze więcej nie wiemy. Niezbędna jest kontynuacja badań naukowych w dziedzinie zakaźności Koronawirusa oraz możliwych metod zwalczania Koronawirusa itd.

Z drugiej strony pewnym jest, że pandemia Koronawirusa w dużym stopniu wpłynie na globalna gospodarkę. W związku z tym, że z powodu rozwoju pandemii Koronawirusa recesja globalnej gospodarki jest możliwa w 2020 roku w wielu krajach obecnie (połowa marca 2020) uruchamiane są dodatkowe antykryzysowe, prorozwojowe, aktywizujące przedsiębiorczość, konsumpcję, akcje kredytowe banków instrumenty polityki fiskalnej, budżetowej i monetarnej. Obecnie wielu ekonomistów i analityków finansowych twierdzi, że na pewno wystąpi recesja w wielu krajach, w których turystyka jest jedną z głównych gałęzi gospodarki. Na pewno wpływ Koronawirusa na ekonomię, rynki finansowe orz sektor energetyczny będzie bardzo duży. Ponieważ ceny akcji, złota, surowców energetycznych i innych aktywów na rynkach kapitałowych szybko spadają, więc skala spowolnienia wzrostu gospodarczego w wielu krajach będzie na pewno duża. Mamy obecnie krach giełdowy na rynku akcji podobny do innych krachów giełdowych, które wcześniej rozpoczynały globalne kryzysy finansowe i/lub gospodarcze. W związku z powyższym recesja globalnej gospodarki w 2020 roku jest bardzo prawdopodobna. Po globalnej recesji bardzo prawdopodobny będzie spadek wzrostu gospodarczego także w kilka kolejnych lat. W związku ze zwiększającą się skalą zakażeń ludzi Koronawirusem SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19 szybko wzrasta ryzyko kolejnych zakażeń i skala rozwoju epidemii jest trudna do oszacowania. W chwili obecnej póki nie zostanie stworzona szczepionka na Koronawirusa i skala epidemii, a obecnie już pandemii będzie się zwiększała to Koronawirus stał się potencjalne najpoważniejszym źródłem globalnego kryzysu gospodarczego. W krajach, w których rozwój epidemii wywoła większe negatywne skutki gospodarcze, silnie spadnie produkcja, oferowanie usług np. turystycznych, gastronomicznych, hotelowych itd., spadną dochody, inwestycje, wzrośnie bezrobocie, spadną wpływy podatkowe do budżetu państwa itd. spadek wzrostu gospodarczego w 2020 roku może nawet osiągnąć kilka pkt. proc. W tego typu gospodarkach bardzo prawdopodobna jest recesja gospodarcza tj. spadek tempa wzrostu gospodarczego do poziomu ujemnego, poniżej zera PKB. Obecny krach giełdowy polegający na silnej przecenie wycen akcji, innych papierów wartościowych, złota, ropy naftowej, innych surowców jest potwierdzeniem wysoce prawdopodobnego negatywnego scenariusza o możliwości pojawienia się recesji i poważnych problemów w systemach finansów w znacznej części krajów w 2020 roku.

Wobec powyższego, uważam, że recesja globalnej gospodarki jest możliwa w 2020 roku z powodu rozwoju pandemii Koronawirusa. W związku z tym niezbędnym jest uruchamianie dodatkowych antykryzysowych, prorozwojowych, aktywizujących przedsiębiorczość, konsumpcję, akcje kredytowe banków instrumentów polityki fiskalnej, budżetowej i monetarnej. Niektóre banki centralne już zapowiedziały obniżanie stóp procentowych. Rządy wielu krajów zwiększają wydatki na dostarczanie dóbr publicznych, na zwiększanie bezpieczeństwa epidemiologicznego. Zwiększane są fundusze finansowe, z których udzielane są dotacje lub nisko oprocentowane pożyczki dla przedsiębiorstw działających w sektorach gospodarki szczególnie obciążonych negatywnymi skutkami rozwoju pandemii Koronawirusa.

W kontekście wysokiego ryzyka wystąpienia w 2020 roku recesji globalnej gospodarki pojawia się obecnie następujące pytanie: Czy znaczące obniżenie stóp procentowych jest dobry antykryzysowym instrumentem, dzięki czemu świat może uniknąć recesji globalnej gospodarki w 2020 roku? Niestety, coraz więcej danych ekonomicznych wskazuje, że obecny (połowa marca 2020) rozwój pandemii Koronawirusa może doprowadzić do recesji globalnej gospodarki w 2020 roku. Na pewno wystąpi recesja w wielu krajach, w których turystyka jest jedną z głównych gałęzi gospodarki. Na pewno wpływ Koronawirusa na ekonomię, rynki finansowe orz sektor energetyczny będzie bardzo duży. Ceny akcji, złota, surowców energetycznych i innych aktywów na rynkach kapitałowych szybko spadają. Mamy obecnie krach giełdowy na rynku akcji podobny do innych krachów giełdowych, które wcześniej rozpoczynały globalne kryzysy finansowe i/lub gospodarcze.

W związku z powyższym recesja globalnej gospodarki w 2020 roku jest bardzo prawdopodobna. W związku z tym banki centralne zwiększają swoją aktywność celem utrzymania płynności w sektorach bankowych. Jednak tylko niektóre banki centralne podjęły decyzję o obniżeniu stóp procentowych. Czy pozostałe banki powinny podjąć działania analogiczne? czy banki centralne powinny znacząco obniżyć stopy procentowe jako interwencjonistyczne działanie antykryzysowe? czy znacząca obniżka stóp procentowych, obniżenie stóp procentowych do poziomów bliskich zero lub poniżej zero, do poziomów ujemnych stóp procentowych może być dobrym instrumentem antykryzysowym? czy obniżenie stóp procentowych do poziomów ujemnych stóp procentowych zwiększy płynność i pozwoli na utrzymanie akcji kredytowych w sektorach bankowych na optymalnych poziomach? Czy znaczące obniżenie stóp procentowych jest dobry antykryzysowym instrumentem, dzięki czemu świat może uniknąć recesji globalnej gospodarki w 2020 roku?

Pozdrawiam serdecznie

Dariusz Prokopowicz
opis odnośnika

Zapraszam do #discussion na mój profil naukowy: opis odnośnika #dariuszprokopowicz #koronawirus #sarscov2 #sarscov_2 #sars2 #sarscov19 #internet #media #zarzadzanie #bezpieczenstwo #gospodarka #recesja #epidemia #pandemia #kryzys #badania #nauka #ekonomia #publicznie #bigdata #technologia #science #industry4 #socialmedia #dataanalytics #technology #future #business #research #komunikacja #polityka #coronavirus #krach #gielda #finanse #bankowosc
WorldofScience - @WorldofScience: Jeżeli możesz to zostań w domu.
W wielu krajach pa...

źródło: comment_1584351959HLikm19Jj5RN6VwRUPekxk.jpg

Pobierz