Wpis z mikrobloga

Hej, potrzebuję porady z zakresu programów do sprawdzania dysków twardych na Windows 10 . Mam kilka sztuk 2.5 calowych dysków (na których są dane) i chciałbym zweryfikować ich ogólny 'stan zdrowia' dysku, badsectory itp. jak w najlepszy domowy sposób. Dawno temu używałem HD Tune i robiłem pełne skanowanie (zakładka ERROR SCAN) na obecność badów i tyle. Zainstalowałem również Crystal Disk Info do monitorowana stanu/temp SSD ale powinien się przydać przy odczycie S.M.A.R.T z twardzieli. Czy jest jakaś lepsza alternatywa w kwestii programów i czy Crystal Diskiem można przeskanować dysk HDD w podobny sposób? Mam tu na myśli graficzny wykres uszkodzeń sektorów taki jak w zakładce ERROR SCAN w przypadku HD TUNE.

Zależy mi na tym abym mógł w każdym z dysków zrobić sprawdzenie wszystkiego i sporządzić sobie już na własną rękę screeny wraz z info smart co jest w jakim stanie by móc to puścić dalej i zweryfikować który dysk nadaje się do dalszego użytku a z którym przygotować się na przerzucenie danych na nowy zdrowy nośnik.

Z góry bardzo dziękuję za informacje i wszelaką pomoc bo wiem że jest tu od groma speców od danych oraz nośników

#komputery #pcmasterrace #pytanie #technologia #kiciochpyta #pc #dyski #hdd #dane #pytaniedoeksperta #dysktwardy #informatyka #nas #raid #dane #hardware #elektronika #naprawalaptopow #odzyskiwaniedanych #informatykasledcza #sprzetkomputerowy #komputer
s.....y - Hej, potrzebuję porady z zakresu programów do sprawdzania dysków twardych n...

źródło: comment_1583415509Pw5MpHi5BQk4sr1N2CA2Lh.jpg

Pobierz
  • 8