Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki i Mirabelki
Dziś dwa nowe kursy z tematyki #bazydanych #oracle i #sql.
Jeden kurs dla początkujących z bazami mówi jak pisać ładny kod SQL:
-- Formatowanie kodu SQL

Oraz jeden kurs dla średniozaawansowanych o tym na co zwracam uwagę przy Code Review:
-- SQL Coode Review

Oba kursy miały być krótkie a wyszło, że kurs o Code Review SQL jest najdłuższym dotąd napisanym kursem, a będę go jeszcze rozszerzał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak wiecie piszę aktualnie dwa kursy:
-- średnio zaawansowanym SQL, działaniu bazy Oracle i optymalizacji zapytań pod linkiem: Kurs Oracle SQL
-- podsawach baz danych i SQL pod linkiem: Kurs SQL

Tematami kolejnych kursów będą:
* Kurs SQL SQL Dual + Narzędzia
* Kurs SQL SQL CREATE | MODIFY | DROP TABLE (Zarządzanie strukturą tabel)
* Kurs Oracle SQL Oracle FLASHBACK cz. 2 czyli jak monitorować ostatnie zmiany
* Kurs SQL SQL INSERT | DELTE | UPDATE (Modyfikacja danych tabel)
* Kurs SQL SQL SELECT | FROM | AS (Pobieranie danych tabel)
* Kurs Oracle SQL JOIN: MERGE JOIN
* Kurs SQL SQL WHERE | BETWEEN | AND | OR| > < + – <> / (Ograniczanie wyników zapytania)
* Kurs SQL SQL NULL | IS [NOT] NULL | NVL() | NVL2()| Czym jest NULL

Jeżeli spodobał Ci się mój kurs i chcez być wołanym zaplusuj ten wpis lub zapisz się na mirkolistę: oracleDev
Jeśli chcesz być na bieżąco obserwuj mój tag #oracledev lub polub profil na facebooku

#naukaprogramowania #programowanie #programista15k #testowanieoprogramowania #informatyka #nauka
  • 10
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dzik_pl: jak mnie #!$%@? jak ktoś stawia te #!$%@? przecinki na początku zamiast na końcu. W żadnym języku programowania tak się nie robi, tylko w SQL, PL/SQL ktoś sobie taka głupotę ubzdurał i jakieś z dupy mesjasze to propagują w internecie że niby tak jest poprawnie. Rozumiem że w tym podejściu nie można używać tabulatora tylko wszystko trzeba formatować pojedynczą spacją albo dawać tab za przecinkiem żeby równo było (xD)?
PS.
@TomaszWKS nie spotkałem się z sytuacją, żeby ktoś uznał stawianie przecieków na końcu w SQL za błąd. Pociesze Cię, błąd to nie jest i możesz stawiać tak śmiało :)
Co do samych tabów to potrafi to zjechać czytanie kodu bo niektóre narzędzia traktują tab jak 2 a inne jak 4 spacje dlatego niektóre narzędzia po wciśnięciu taba dodają spacje :)