Wpis z mikrobloga

@hitherto: no dlatego pytam. Masz znak, który mówi, że to jest skrzyżowanie. Czy na takim skrzyżowaniu, jadąc drogą z pierwszeństwem, włączasz kierunkowskaz? Bo ja przyznam, że nie widziałem tam ani razu czegoś podobnego i nawet do głowy by mi nie przyszło włączyć tam kierunkowskazu, bo narobiłbym tylko zamieszania.

Masz inny przykład. Oznakowanie takie samo jak wcześniej. Jedziesz prosto (no, delikatnie w lewo) za czerwonym autem. Włączasz tam lewy kierunkowskaz?
Pobierz sowiq - @hitherto: no dlatego pytam. Masz znak, który mówi, że to jest skrzyżowanie. ...
źródło: comment_1581931721FrutczpuVvHCOZeDQ3NzRr.jpg
@crassman22:

Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu


Tylko w tych dwóch przypadkach używamy kierunku. Jeżeli więc na tym skrzyżowaniu pas jest wyraźnie wyznaczony dla drogi z pierwszeństwem to wtedy nie wrzucam (bo przypominam na wyznaczonym pasie nie dochodzi do zmiany kierunku jazdy - nieważne jak kręta jest droga w rzeczywistości). Także odpowiedź na twoje pytanie to: to zależy bo nie widzę jak
@sowiq: Nie ma takiej definicji. Jest coś tam w konwencji wiedeńskiej ale też mglisto. Natomiast jest powiedziane czym jest pas ruchu a w związku z tym, skoro w cytowanym przepisie te przypadki są wyraźnie rozdzielone to nie może być mowy o tym, że kontynuując jazdę swoim pasem zmieniasz kierunek.