Wpis z mikrobloga

W listopadzie zamówiłem sobie pakiet do badania DNA od #myheritage, po niemal trzech miesiącach od wysłania mojej próbki dzielna Poczta Polska doręczyła przesyłkę do laboratorium.
W każdym razie, ciekawy jestem wyniku badania. Wiem tylko tyle, że moja rodzina od co najmniej kilku pokoleń mieszkała w centralnej Polsce, mam ukraińsko brzmiące (choć spolszczone) nazwisko.
Jeśli jesteś ciekawy czy warto zapłacić $40 za test i co da się wyczytać z naszego DNA to zapraszam do plusowania tego wpisu, osoby pulsujące zawołam za 3-4 tygodnie kiedy będą wyniki.
Co więcej, nieprzetworzone dane zamierzam wrzucić do kilku innych portali które na ich podstawie pokażą więcej ciekawostek, więc będzie to też przegląd możliwości innych narzędzi.
#dna #nauka #ciekawostki #genealogia
exploti - W listopadzie zamówiłem sobie pakiet do badania DNA od #myheritage, po niem...

źródło: comment_1581705561iKyJiWDrmSUXzMJAdIE8ZR.jpg

Pobierz
  • 113
@exploti Miałem u nich badanie to tam było np. o predyspozycjach na tolerancję laktozy, albo czy powinienem uprawiać sporty siłowe czy wytrzymałościowe. Tego typu rzeczy. A nie o tym skąd są moi przodkowie. Chyba że ty masz jakiś specjalny pakiet
Pół roku temu miałam dość ciekawa sytuację. Po jakimś roku bez logowania na stronie my heritage chciałam sprawdzić czy są jakieś nowe powiązania z moją babcią.
Pogrzebałam, pogrzebałam.
Nie ma nic nowego.
Wylogowałam się.
Po chwili telefon. Wyświetla sie, że jest to nr z USA.
Odebrałam z myślą że to wujek (mieszka w Kanadzie, może sobie pojechał na wycieczkę)
Otóż nie...
Odzywa się do mnie facet po angielsku ale z jakimś innym
Nie polecam tego gówna. Miałem godne nazwisko zakończone na -wski a dziadkowie mieli dużo ziemi. Liczyłem na dobre, szlacheckie geny. Chciałem być legit sarmatą szlachcicem.

#!$%@?. Z dwóch stron po horyzont sami Żydzi. W życiu nie byłem tak rozczarowany. I to jest 100% truestory.


@zielonzielon: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
KawaJimmiego - > Nie polecam tego gówna. Miałem godne nazwisko zakończone na -wski a ...