Wpis z mikrobloga

W listopadzie zamówiłem sobie pakiet do badania DNA od #myheritage, po niemal trzech miesiącach od wysłania mojej próbki dzielna Poczta Polska doręczyła przesyłkę do laboratorium.
W każdym razie, ciekawy jestem wyniku badania. Wiem tylko tyle, że moja rodzina od co najmniej kilku pokoleń mieszkała w centralnej Polsce, mam ukraińsko brzmiące (choć spolszczone) nazwisko.
Jeśli jesteś ciekawy czy warto zapłacić $40 za test i co da się wyczytać z naszego DNA to zapraszam do plusowania tego wpisu, osoby pulsujące zawołam za 3-4 tygodnie kiedy będą wyniki.
Co więcej, nieprzetworzone dane zamierzam wrzucić do kilku innych portali które na ich podstawie pokażą więcej ciekawostek, więc będzie to też przegląd możliwości innych narzędzi.
#dna #nauka #ciekawostki #genealogia
exploti - W listopadzie zamówiłem sobie pakiet do badania DNA od #myheritage, po niem...

źródło: comment_1581705561iKyJiWDrmSUXzMJAdIE8ZR.jpg

Pobierz
  • 113
  • Odpowiedz
@exploti u mnie wyslane poltorej tygodnia temu i juz trwa ekstrskcja DNA. Tez mam ukrainsko brzmiace nazwisko. Jednak znalazlem XVIII-wieczna liste narodzin osob z mojej miejscowosci w ksiegach parafialnych i bylo tam sporo osob z moim nazwiskiem. Dosyc rzadkim.
  • Odpowiedz
@exploti my zrobiliśmy ten sam test mojej Babci, która jest wojenną sierotą i nigdy nie poznała swoich rodziców. Póki co (wyniki spływają od tygodnia) wyszło, że jest 100% krwi Żydów Aszkenazyjskich (o czym nie wiedziała ale podejrzewaliśmy to od dłuższego czasu, że musi mieć jakieś powiązania) i sparowało ją co do pokrewieństwa z paroma tysiącami osób w USA i na świecie. Czekamy jeszcze na wynik dokładnej linii mtDNA czyli matczynej linii i
  • Odpowiedz
@exploti: był taki okres, gdy mocno się tym interesowałem. Tj. chodziła za mną myśl, aby zweryfikować rodzinne bajania o naszym pochodzeniu (Kresy [co akurat jest faktem], a wcześniej ponoć obecna Szkocja), ale w koniec końców się obsrałem, bo uznałem, że trafi mi się zgodność tkankowa z jakimś Sorosem i mnie zgarną z ulicy, aby pobrać dla niego serce xD. Niby jestem zapisany do DKMS-u, ale jakoś bardziej dygam się tych firm
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@exploti: też robiłam, nie dowiedziałam się nic nowego, aczkolwiek potwierdziło się to co wiem o mojej genealogii, a to też spoko :) wyszło bardzo łemkowsko z domieszką polskości :D
  • Odpowiedz
@exploti: Był tu wrzucany film dwóch bliźniaczek jednojajowych które zrobiły test w 3 firmach. Wyniki musiały przyjść identyczne nie? Niestety okazało się że te firmy oznaczają tylko najbardziej popularne i najtańsze markery więc wyniki różniły się od siebie. Nie jakoś super znacząco, ale różniły. Dodatkowo każda firma podała inne "pochodzenie".
Właściwie to płacisz im za to żeby sprzedali twoje DNA komukolwiek kto zapłaci.
https://www.cbc.ca/news/technology/dna-ancestry-kits-twins-marketplace-1.4980976
  • Odpowiedz
@zielonzielon:

#!$%@?. Z dwóch stron po horyzont sami Żydzi. W życiu nie byłem tak rozczarowany. I to jest 100% truestory.

Jak można być tym rozczarowanym ?
Geny aszkenazi rządzą światem :D
  • Odpowiedz
@naczarak: Od dziecka rozwalałem mocno te testy IQ i lubiłem łamigówki, ale nigdy nie łaczyłem tego z pochodzeniem. Kto wie, może coś w tym jest. Rozczarowany byłem bo poczuwałem sie do polskiego patriotyzmu i chciałem być Słowianinem. Mój kraj to Polska, a nagle okazało się, że jakbym chciał izraelskie obywatelstwo, to bym dostał od reki. Wzbudziło to we mnie spore zmieszanie.
  • Odpowiedz
@exploti: robiłam test na 23andme, później wgrałam na myheritage, bo ta opcja była za darmo. W moim przypadku wyniki trochę się różnią, 23andme ma bardziej szczegółowo to rozpisane.
  • Odpowiedz
Rozczarowany byłem bo poczuwałem sie do polskiego patriotyzmu i chciałem być Słowianinem. Mój kraj to Polska,


@zielonzielon:
A od kiedy Polska nie może być też krajem Polaków żydowskiego pochodzenia? Polska to nie własność tylko i wyłącznie Polaków pochodzieni słowiańskiego. Polska była zawsze wielonarodowa.
  • Odpowiedz