Wpis z mikrobloga

@s3bape: Własnie jeszcze nie budowałem swojego drona ( ͡° ͜ʖ ͡°). Mam zamiar w to wejść w przyszłym miesiącu. Przeczytałem sporo i najbardziej polecane aparatury to Taranis x-Lite i Q X7 do których jak w poście wyżej nie pasuje system long range a będzie mi na nim zależeć. Póki co latam maviciem mini( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NTSW: Tutaj się nie wypowiem:) Sam od tego sezonu latam na CrossFire, ale to nie ze względu na LongRange, tylko na jakość linka i niskie opóźnienia. Jeśli nie chcesz wchodzić w R9 to proponuję Ci w ogóle olać FrSky i sprawdzić radio Jumper T16 zamiast QX7 - tam masz wszystko + bezproblemową obsługę CrossFire, albo TBS Tango2 jeśli będziesz latał tylko z CrossFire :)
@s3bape: To ja jeszcze zadam tutaj pytanie bo też chcę zacząć latać dronami fpv i zastanawiam się na zakupem aparatury TBS Tango 2. Ale nie wiem czy to dobry pomysł kupować na początek Tango 2? Jakie ograniczenia wiążą się z CrossFire? Kiedy się go nie używa? Na razie średnio się orientuje w temacie fpv i ciężko mi znaleźć odpowiedzi na te pytania.
@kozakiev: Największym ograniczeniem Crossfire to cena odbiorników (30$ sztuka za nano rx) oraz problemy z montażem anteny w małych dronach (pojawiły się ostatnio mikro antenki do Toothpicków, ale są problemy z dostępnością). Poza tym same plusy - zasieg, pewne łącze, niskie opóźnienia;) Kupując Tango2 nie polatasz tanimi dronami z chin (głównie tinywhoopami z wbudowanym odbiornikiem - płytki Crazybee) Będziesz zawsze musiał wybierać wersję bez odbiornika i samemu montować odbiorniki CrossFire (+30$)
@jaj00r: Jest problem z telemetrią - aparatura cały czas marudzi, że telemetria się gubi i nie działają skrypty Lua. Można to obejść programowo, ale wtedy tracisz jedną z głównych zalet CrossFire - niskie opóźnienia. Wszystko jest opisane na stronie autora moda, którą podlinkowałem.
@s3bape: Sorry ze wołam, ale mam pytanie. Prawdopodobnie będę brał taranis x-lite, ponieważ nie przeraża wielkością, ma to czego mi potrzeba i w przyszłości można zamontować crossfire bez modyfikacji. Przechodząc do sedna, czy wersja z banggood 2.4ghz 16CH jest ok, czy mam szukać jakiejś innej? Nie wiem za bardzo czym różnią się wersje 16CH czy 24CH
@jaj00r wołam bo może zainteresuje cię to pytanie
@NTSW: Jedyne doświadczenie jakie miałem z X-lite to z tą pierwszą wersją: https://www.banggood.com/FrSky-Taranis-X-Lite-ACCST-2_4GHz-Radio-Transmitter-with-18650-Battery-Black-Caps-for-RC-Drone-FPV-Racing-Muliti-Rotor-p-1257443.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN. I jak bym miał brać dla siebie to właśnie chyba ją bym kupił - działa na starszym protokole ACCST przez co obsługuje starsze tryby jak D8 (tanie chińskie whoopy będą z nią działąły) Te nowsze X-lite'y pracują na nowym protokole ACCESS mają już tylko D16 i z filmów na YT widziałem ze sprawiały też trochę problemów. Wołam @
@jaj00r: mi na r9 dron tylko raz spadł z nieba.. do morza. A latałem na tym sporo, bez żadnych problemów.

@NTSW: X-Lite (najstarsza wersja) jest bardzo spoko, zwłaszcza że za niewielką cenę dostajesz fajne radio z gimbalami HALLa, które nie dość, że jest w miarę kieszonkowe, to jeszcze długo wytrzymuje na baterii. 8 kanałów to aż nadto, do dronów wystarczy 6 przy standardowym użytkowaniu. 4 do sterowania, jeden na arm,
@fotograf_warszawiak: Sorry że spamuję i offtopic ale czy mógłbyś powiedzieć czy to dobry wybór?:
https://www.banggood.com/FrSky-Taranis-X-Lite-S-2_4GHz-24CH-White-Transmitter-with-PARA-Wireless-Training-Function-and-Quick-charge-System-for-RC-Drone-p-1569969.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN#jsReviewsWrap

Taranis X-Lite S - Łączy w sobie wersje standardową + PRO, ale działa na tylko na D16 i 24CH(ACCESS). W związku z tym że dopiero wchodzę w świat #fpv to nie mam pojęcia co to oznacza. Doczytałem gdzieś że można zmienić oprogramowanie i wtedy D8 normalnie działa, ale to było o innej aparaturze ( ͡°
@NTSW: W aparaturach z ACCESS nie ma możliwości odpalenia D8 - w żadnej nowej apce od FrSky tego nie aktywujesz. X-lite S też jest z ACCESS... Jedyna opcja to zewnętrzny moduł Multiprotocol...