Wpis z mikrobloga

Ogólnie ja nigdy nie podaje reki jak ktos jej nie wyciagnie, chyba, ze bardzo dobrze kogos znam. Ot kultura, nie kazdy ma ochote sciskac cie za reke, ktora przed chwila wyjmowalas tampona, podcieralas sie po sraniu i nie umylas rak czy co tam robilas. Ludzie maja rozna kulture osobista, lepiej byc sceptycznym. Jak juz trzeba, to ok, ale jak nie trzeba to po co. Jak sie przywital tylko z facetami usciskiem dloni
@ImInLoveWithTheCoco: Nie spotkalem sie z takim rozszerzeniem tej reguly. Szczegolnie nie spotkalem sie, aby savoir vivre dyktował powitania słowne w stylu mowienia do kogos "hej". Jezeli tak rzeczywiscie jest, to prosze o zrodlo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wszelkie zasady odnosza sie tylko do kolejnosci powitania, a w tej kobieta ma co do zasady pierwszenstwo (chyba ze jest duzo mlodsza albo nizej w hierarchii ze wzgledu na urzad)
Dlaczego większość gdy podchodzi do grupki gdzie znajduje się większość facetów i jakiś jeden czy dwa #rozowepaski to rękę podajecie tylko mężczyznom?


@elektroloszka: tak się kulturowo przyjęło i tyle. U mnie w pracy jedna loszka ma bul dópy o to, bo niby nie traktuje jej na równi z innymi pracownikami. XD sama nigdy nawet nie podeszła powiedzieć część, a co dopiero o podaniu ręki więc po #!$%@? mam się fatygować xD
@elektroloszka
@Kotniepies Ja #!$%@?ę co za bzdury tutaj są wypisywane. Jaka #!$%@? nosicielka życia? Chodzi po prostu o to że kobieta ma prawo wybrać czy zgadza się na kontakt fizyczny z jakimś mężczyzną, to jest jej prawo. Zasada stara, jeszcze z czasów ograniczonej higieny osobistej więc miała też zastosowanie praktyczne. A i dzisiaj znam kobietę która jak poznała statystki dotyczące mycia rąk po wyjściu z toalety przez mężczyzn to przestała podawać ręce
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@elektroloszka: zasady powinny się chyba aktualizować z duchem czasu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
W końcu mamy równouprawnienie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Też mnie to wkurza ale w pracy już wiedzą że mi się rękę podaje i wszyscy kumple podają normalnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Xenoth: oczywiste nie potrafisz komunikować się z innymi osobami bez używania wulgaryzmów ? U mnie na studiach tak to przedstawiali. Brzmi ładnie. Podoba mi się i to kupuję. Ale dla takiego idioty jak ty jest to powód do awantur xd
@ImInLoveWithTheCoco:

do mamy też pewnie nie mówisz Pani Matko.


Owszem, tak mowie.

Masz racje co do kolejnosci mowienia. Tutaj oczywiscie chodzilo o kolejnosc witania sie w bardziej scislej grypie, gdzie ludzie podaja sobie reke, ale w sytuacjach wymagajacych wiekszego dystansu jest rzeczywiscie na odwrot.