Wpis z mikrobloga

Czy do HR ciągnie jakiś ludzi inteligentnych inaczej czy ja tak trafiam?
Obecnie nie szukam pracy, i zgadzam się na rozmowy z headhunterami tylko jeżeli coś wzbudzi moje zainteresowanie. Dzwonią zatem do mnie tylko ludzie którym zostałem polecony albo jak ktoś zaciekawi się moim profilem na LI.
No i kuzwa. O ile w pierwszym przypadku rozumiem, że ktoś pyta o moje doświadczenia, bo zazwyczaj nie ma CV w ręku, to ta druga sytuacja sprawia że się gotuje.

Piszą:
Zaciekawił mnie pana profil, prowadzę rekrutację na takie i owskie stanowisko, proszę o numer
Daje numer i dzwonią:
Blabla jakieś glupoty, niech pan o swoim wykształceniu i gdzie pan wcześniej pracował
???????? Wszystko w profilu
Ale dobra, opowiadam, oni są na tak, więc chcą się jeszcze umówić.
Wyrażam zgodę.
CHCA CV.
Które i tak jest na LI
#!$%@?, wysyłam, bo robota zapowiada się ciekawie
Spotykamy się j pierwsze pytanie:
niech pan powie coś o swoim wykształceniu i doświadczeniu zawodowym, gdzie i co pan studiował, gdzie pan pracował co pan robil
???? Centralnie całość jest w CV. Rozumiałbym doprecyzowanie - największy projekt, wyzwanie, jak wyglądała współpraca z innymi działami. Ale nie tak postawione pytanie o wszystko

I na koniec wisienka na torcie
Jakie są pana oczekiwania finansowe
Mówię jakie, ale pytam też o widełki jakie oni proponują i w 90% przypadków słyszę
Nie mogę udzielić takiej informacji
*Kurtyna*
To co mnie męczy to marnowanie czasu obu stron. - na potrójne podawanie tych samych danych, czasem HH nie mają pojęcia o specyfice pracy, na którą rekrutuja i człowiek ma już dość tej rozmowy i poniekąd dość często aż kipiąca arogancja niektórych HH

#praca #pracbaza #rekrutacja #headhunting
dorszcz - Czy do HR ciągnie jakiś ludzi inteligentnych inaczej czy ja tak trafiam?
O...

źródło: comment_1580922048zwyWfgirpQImtTFOVI8mL5.jpg

Pobierz
  • 7
@dorszcz: ja podczas pierwszej rozmowy tel po podaniu tel na linked in pytam o widełki - nie mogą podać.
Pytam czy się mieszczę podając kwotę i wtedy odpowiadają bo inaczej nie mam zamiaru marnować niczyjego czasu. CV nie wiem po co chcą skoro mają tak jak mówisz wszystko jest na linked więc nawet po spasowaniu w widełki nie chce mi się tego kopiować do worda XD