Wpis z mikrobloga

@panato czymkolwiek. Symfony ma masę złych założeń i wzorców. Laravel powstał w sumie po to żeby ucywilizowac bundle symfony (na nich jest w dużej części oparty). Świat od symfony odszedł, w Polsce i Francji (ojczyznie) jest tylko w topie popularności. Naprawdę cokolwiek. Przed symfony świat istniał i systemy działały. Będzie istniał też po. Symfony nie zrobiło rewolucji tylko zamęt. Frameworkow jest dużo. Zresztą nie zawsze są potrzebne.
Symfony ma masę złych założeń i wzorców. Laravel powstał w sumie po to żeby ucywilizowac bundle


@oslet: ja też chętnie poczytam. I stawianie Laravela jako "ucywilizowane" rozwiązanie gdy Eloquent jest jednym wielkim antywzorcem... ciekawe, ciekawe.

godzina pracy, a jak dobrze napiszesz to do kolejnych projektów już będziesz tylko kopiował ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@croppz: godzina pracy i 7 godzin na pisaniu testów :D
@JewelOfTheNile @MirkoDigger @nowiutki @bmLq
Tak, mogę rozwinąć mysl i podać parę przykładów choć zawsze obawiam się wchodzenia w takie dyskusje z obawy przed fanbojstwem - z fanbojami nie raz już próbowałem dyskusje toczyć i wiem że to nie ma sensu, chyba się wręcz trochę uprzedziłem do dyskutowania o tym w ogole. Bo dla nich świat zaczyna się i kończy na tym co znają, co się nauczyli, co ktoś ich nauczył i będą
Zresztą sam fakt że symfony poza Polską i Francja jest już raczej niszowym frameworkiem (totalnie wyparty obecnie przez laravel) powinien już dawać do myślenia. I nie chodzi tu o zachwalanie laravel ale ogólnie o fakt jak niestały jest to rynek.
I jak łaska społeczności na pstrym koniu jeździ :p kto siedzi w tym dłużej niż parę lat ten wie o czym mówię. I nie ma sensu na idei konkretnego frameworka się fixowac.
@bmLq @MirkoDigger no niech będzie, liczę na otwarte głowy.

Przecież tam az gęsto od absurdów. Pierwszy z brzega - routing który robi się tak:

/** * @Route("/blog", name="blog_list") */
Co to za wzorzec/standard/technika - programowanie za pomocą komentarzy? W dodatku z jakąś składnią która jest jakimś pseudojezykiem. W jakim języku piszesz pisząc ten routing? I czy do tego komentarze zostały wynalezione? A symfony takimi kwiatkami stoi, choćby przy robieniu encji do