Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #komputery #informatyka #pytanie

W przyszłym tygodniu odbiorę chłodzenie SilentiumPC Spartan 3 PRO i pastę Arctic MX4, aby zamienić stockowe chłodzenie mojego Intela Core i5-4460. Myk polega na tym, że to będzie moja pierwsza styczność z zakładaniem chłodzenia, także chciałbym uzyskać parę porad.

Oczywistym jest, że stockowe zdejmę przekręcając te plastikowe uchwyty i zdejmując je na chama, a następnie wyczyszczę procesor z resztek pasty. Potem trzeba nałożyć pastę MX4, i tu nie wiem za bardzo jaka ilość jest optymalna.

Potem kwestia montowania samego chłodzenia. Jak bardzo się trzeba przy tym kombinować? Śrubki wiadomo, dokręcać na krzyż, ale czy dokręcić je bardzo mocno czy zaprzestać kiedy pojawi się opór?
  • 34
@supra107: pasta to ziarenko grochu.. Jak bedziesz stawial chlodzenie na procka to nie dociskaj z calej sily. Daj to zrobic srubom. Przykrecaj dopoki kazda sruba nie da wiekszego oporu. Nie zapomnil tez przeczyscic alkoholem chlodzenia od spodu. Raczej nie da sie tego #!$%@?( ͡° ͜ʖ ͡°)
Spirytus rektyfikowany da radę? Bo mam tylko to, choć powinienem kupić IPA


@supra107: niby da, zdarzało mi się użyć jak nie miałem nic pod ręką ale zostawia osady. Lepiej normalne IPA. Kupiłem kiedyś zapas paru litrów za grosze i będę miał do końca życia.

Pasty małe ziarenko. Jej naprawdę wiele nie trzeba. Zobacz sobie najlepiej jakiś tutorial
@Czill23: Żeby było ciszej. Pewnie jest to durne założenie, ale myślę że im lepsze odprowadzanie ciepła, tym mniejsze obroty są wymagane, przez co system pracuje ciszej. Jeżeli jestem debilem i gadam głupoty to proszę na mnie nakrzyczeć.