Wpis z mikrobloga

Komitet Społeczny Stop Hałasowi we Wrocławiu
świętuje ten szczególny dzień.
13 godz.

Dziś jest wielki dzień. Ten dzień Kochani! Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przychyliła się do naszego wniosku. Na AOW będzie ograniczenie prędkości do 120 km/h dla samochodów osobowych i 80 km/h dla ciężarowych.
Najważniejszym obecnie wyzwaniem, jest montaż urządzeń do odcinkowe go pomiaru prędkości, żeby te prędkości nie były przekraczane.

Wg ekspertów z GDDKiA obniży to bardzo poważnie hałas z AOW, możliwe że na niektórych odcinkach nawet o połowę (ok 3-4 dB). Przypomnijmy, że co 3 dB hałas spada o połowę... W zasadzie dla nas, ktrórzy żyjemy w tej nieprawdopodobnej sytuacji, może się stać nieodczuwalny!

Dziś jeszcze nie wiemy, kiedy to nastąpi, ale 20 tysięcy osób zacznie normalnie spać!

reszta:
https://www.facebook.com/stophalaswroclaw/posts/1038958436504716

#wroclaw
mroz3 - Komitet Społeczny Stop Hałasowi we Wrocławiu 
świętuje ten szczególny dzień....

źródło: comment_etHhako6pfSSYc8fi1QkebgS9quWVpJD.jpg

Pobierz
  • 122
  • Odpowiedz
@mroz3: Daleko mi od zakazywania i nadmiernego kontrolowania ale na autostradach w Polsce, wszędzie powinny być odcinkowe pomiary prędkości. Inaczej ludzi nie nauczysz, policji jest za mało, a ludzie uważają, że jazda 180-200 jest bezpieczna. Mówię to jako osoba jeżdżąca w górnym limicie (140-150 na tempomacie). Człowiek w Niemczech, Hiszpanii, krajach skandynawskich jedzie po autostradzie zrelaksowany, muzyczka gra. U nas i w innych bantustanach autobany to jest dziki zachód i prężenie
  • Odpowiedz
zadanie z matematyki: na odcinku 22 km zmniejszono prędkość maksymalna ze 140 do 120 km/h ile czasu straci kierowca poruszając się przez cały ten odcinek z maksymalna prędkością.


@dqdq1: @vianam:
No tak, logika pod tytułem "przecież jedna plastikowa butelka nie zaśmieci całej rzeki, wrzucam". xD

Zadanie z matematyki: co się stanie jak na swojej trasie przez pół Polski spotkasz takich miejscowości kilkanaście, kilkadziesiąt? Po co się z nimi ograniczać skoro
  • Odpowiedz
mam nadzieję, że pod Twoim domem też powstanie droga szybkiego ruchu i dobrze uszczelnisz i zabezpieczysz okna przed hałasem ¯_(ツ)


@Paruwkowy__Skrytorzerca: Nie miałbym z tym problemu, bo liczy się dla mnie postęp i progres. Jak chciałbym mieszkać w lesie to jest to do zrobienia.

Poza tym mieszkam w centrum miasta, przy podziurawionej przelotowej ulicy i żyję. ¯\(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@mroz3: Szukasz mieszkania. Pa Halyna ile taniej, bierem. Że przy trasie szybkiego ruchu? Przywykniem. Kwiiiiiii, #halasujo, trza działać.
Tfu na takich dzbanów, widziały gały co brały, a jeżeli nawet ta trasa wtedy jeszcze nie istniała to najprawdopodobniej była w planach - wiele tras jest budowanych w miejscach w któych rezerwy gruntowe były jeszcze za PRL robione...
Tak więc nie, to nie jest dobra decyzja. Cierpieć będą wszyscy przez kilku chciwych
  • Odpowiedz
@mroz3: Jak mnie #!$%@?ą takie zjeby co mieszkają przy drodze, a nie umieją zamknąć okien. Od tej przejeżdżając tamtędy będę pałował auto do odciny jak #!$%@?. Pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@JudzinStouner: Zamknięcie okna + ewntualne stopery ¯\_(ツ)_/¯ Ja sam tak śpię, bo obecnie wynjmuję przy wylotówce z miasta i jest OK, nawet latem jak są uchylone da radę wytrzymać i problemem jak już to nie
  • Odpowiedz
@Thomas_Szasz: jest to za mała liczba (90 sekund) żeby poświęcać komfort ludzi którzy tam mieszkają. Przy całej Polsce z takim ograniczeniem przy 689 km (dla uproszczenia wstawiam szerokość bez zabawy w liczenie optymalnych dróg) w szerokości zyskasz okrągłą godzinę. Ciężko jednak przyjąć ze wszystkie drogi. idą tak blisko terenów zamieszkanych, jeśli przyjmiesz nawet ze wjeżdżasz na teren 5 metropolii z takiej samej długośi obwodnicami to zyskasz 7 minut.

Obwodnica poprawia przepustowość
  • Odpowiedz
@mroz3: https://allegro.pl/oferta/ramka-ramki-pod-rejestracje-z-roleta-ramki-2szt-5054834573 polecam takie urzadzenie, a na naklejke na szybie naklejasz sobie elegancko jakas ulotke albo nie naklejasz wcale naklejki i grzejesz przez odcinkowe i fotoradary ile fabryka dala ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) nikt sie nie bedzie do tego #!$%@? nakazu stosowal bo jakies panstwo januszowie se kupili mieszkanie w bloku 100m
  • Odpowiedz
Szczerze mówiąc to ich też mam w dupie.


@Thomas_Szasz: A oni mają w dupie ciebie i w efekcie wygrywa ten, kto w tym mieniu wszystkich w dupie jest bardziej zdeterminowany. Tak, to straszne, że będziesz musiał zwolnić o 20km/h na odcinku kilku kilometrów, spowoduje to wielokilometrowe korki i całkowicie zablokuje autostradę.
  • Odpowiedz