Wpis z mikrobloga

#pytanie o kablówkę (internet). #upc leci w kulki, znowu podnieśli abonament bez uprzedzenia, i znowu twierdzą, że mój internet ma 500/20 Mb/s, a nie 500/30 (co i tak jest po prostu żałosne).

Jak wygląda jakość usług i połączenia w #vectra ? Cenowo wychodzą dokładnie o połowę taniej, ale cena to nie wszystko. Obsługa klienta jak wygląda u nich?
  • 35
@Tsumugi:

spokojnie z tym "podnieśli abonament bez uprzedzenia,"
możesz z tego korzystać do wakacji, a potem zrezygnować i ci zwrócą kasę za tą podwyżkę bez uprzedzenia,
albo od razu wejść na https://www.upc.pl/zmiana-uslugi
i tam zrezygnować z tej zaproponowanej wyższej przepustowości.
wszystko masz w mailu do upc.
ja od razu zrezygnowałem bo z moim starym sprzętem nie potrzebne mi ani 300 ani 500M
@Tsumugi:
to źle zrozumiałem bo mi bez zgody podnieśli cenę ale przynajmniej "dali" prędkość z obecnych 120 (czy tam 160) na 500, ale i tak to olałem i zrezygnowałem z wyższego abo (z lepszą prędkością) i zostałem przy starym.

nie bronię ich. więcej, gdybym miał wybór (taniej za więcej) to dawno bym ich olał.
@pp99: No właśnie Vectra mi zaproponowała zamiast 500/20 (według cennika /30) za 110zł ładniutkie 600/60 za 52 zł. W dalszym ciągu żałosny współczynnik, ale nieco lepiej.
ładniutkie 600/60 za 52 zł


@Tsumugi:
to nawet bym się nie zastanawiał tylko brał to. Ktoś tam ma u mnie vectrę i nie narzeka, tzn. narzeka podobnie jak ja na upc czy inni na jakieś osiedlowe kablówki.
Vectra mi zaproponowała 600/60 za 52 zł.


@Tsumugi: WOOOOOO, gdzie tak?! Masz to może "na papierze" który mogłabyć mi przesłać? Taką a'la podkładkę będę miał jak znów będę im truć dupę.

Ja mam obecnie 600/30 i walczę o zwiększenie uploadu i się odbijam od ściany :P
@foxbond: na telefon :( Normalnie chyba jest 69, ale dostałam bonus, bo łaskawie dałam się przekonać na umowę na 12 mcy, a nie na nieokreślony. Jeszcze nie podpisałam.
@Tsumugi: ehh, takie oferty pod trójmiastem, a ja w stolicy, rzut beretem od "Mordoru" i dostaję 30Mbps wysyłania, że nawet swobodnie 4k nie mogę poza domem obejrzeć :/

Wiem, że technologia stosowana przez Vectrę umożliwia więcej, cóż, przed samym końcem umowy będę negocjować :D
@foxbond: Wawa to trochę dziki zachód, miejscami jest fajnie, a czasem posucha. Patrząc po mapie, tam MultiMedia jeszcze jest, 600/50 za 60zł.
Możesz zrobić to co ja - mam w domu dwa łącza i router robi load balancing.
@Tsumugi: Na samym początku jak miałem jeszcze z pół roku umowy na iPlusa (LTE, "bez limitu" do przynajmniej 800GB) to tak było :D

Teraz to już nie chcę nowych kabli w mieszkaniu i ciągania wszystkiego, jedynie przesiadka na światłowód może to zmienić (a multimedia wygląda na to że też docsis po coax).

Vectra o tym nie wie, ale jestem super zadowolony z stabilności i nie zmienię oferty nawet jeśli nic lepszego
@Tsumugi: Trzymaj się jak najdalej od Vectry, chyba, że jesteś 100% pewna, że w Twojej okolicy ich net działa dobrze. Jak już wspomniano, jakość zależy mocno od lokalizacji. Jeśli mieszkasz w miejscu gdzie ich net ledwo człapie to obsługa klienta w Twoim przypadku będzie najprawdopodobniej wyglądała tak jak w moim, czyli tak jakby jej nie było. To co jest istnieje jest chyba tylko po to by wyprowadzać klientów z równowagi. W
@Tsumugi: Podsumowując, jak trafisz na kiepską lokalizację, to jedyne do czego masz prawo to płacić w terminie i najlepiej jak nie będziesz zawracała im gitary bo i tak nic nie ugrasz. Standardy jak w kraju trzeciego świata, jak pomyślę o kontakcie z ich "pomocą" to mnie kurła telepie z wściekłości ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oni zawsze na fejsbuniu pełen luzik "zapraszamy, pomożemy, rozwiążemy problemy" i tym podobne
@rbbxx: Dziękuję za głos po drugiej stronie. Problemy z transferem i stabilnością przeżywałam z każdym ISPem, z UPC walczyłam rok (udało się uzyskać przynajmniej stabilność), z poprzednią kablówką 2 lata (tam się poddałam). Uchronić się nie da przed tym, ale można walczyć. Mój sposób to to, że mam drugie łącze (w moim przypadku to "osiedlówka" + modem LTE jako zapas ostateczny, wszystko spięte w routerze) oraz umowa na czas nieokreślony. To