Wpis z mikrobloga

Ostatnio ktoś wrzucał swoje wyliczenia dot. kosztów życia w małym mieście.
Dzisiaj mamy rodzinę 2+2 w Warszawie. To są koszty stałe, nie obejmują rzeczy typu jedzenie, ubrania, chemia, kosmetyki czy szeroko pojęta rozrywka. Życie jest na zadowalającym poziomie, ale dopiero teraz jak zrobiłem tą kalkulację i zebrałem wszystko do kupy to dotarło do mnie jak drogie jest życie....
Ciekawi mnie jak inni w dużych miastach?

#jaktoogarnac #warszawa #rodzina #oswiadczenie #pieniadze #
Pobierz
źródło: comment_XNVy32G1G8IlQnVzSdu53bjgknnUz43M.jpg
  • 468
@Kogutt: to jeszcze licz co najmniej 1000 zl na jedzenie. Sport ok.

Kraków here to powiem Ci tak dla rodziny 2+1:
Czynsz 1650 (ryczalt energia,media,czynsz najemcy)
Jedzenie 1500
Szkola 200 (stołówka)
Sport nic (basen dofinansowany ze szkoly)
Ubezpieczenie brak
Internet + tv 50
Telefon 50
Auto paliwo 150
Auto ubezpieczenie 200

Suma 3800
@Kogutt: Stałe koszty dla dwóch osób w Warszawie to takie minimum za ile bym przeżył miesiąc bo jakieś kino + atrakcje/wyjazdy i inne rzeczy to rożnie w miesiącu wypada. Prowadzę działalność a żona pracuje na etacie razem netto po podatakch, mamy 23-30k miesięcznie w zależności ile sobie popracuje w miesiącu. Leasing wrzuciłem realnie a nie brutto.
Pobierz
źródło: comment_DYt5VUwJvJ1UZ5HfsmMbmsKGRRk9q7kz.jpg
@Kogutt: ja #!$%@? ile macie lat? Tak to myślałem mając 15lat, że miesięcznie wydam "tyle i tyle". A życie pokazuje co innego. Życie składa się z niezaplanowanych wydatków. W tym roku miałem 5 wypadków komunikacyjnych co wiązało się z ogromnymi kosztami napraw. Do tego lekarze, kontuzje, zabiegi, leki. Coś się popsuje, coś trzeba nowe kupić. Nigdy nic nie wiadomo. Jakbym tak w excelu podliczył stałe wydatki, to by się okazało, że