Wpis z mikrobloga

ale prawie 600k za 100 metrową stodołę?


@killer87: takie są teraz realia.

Pewnie zaraz ktoś napisze że on to dwa lata temu, 250m2 za 150 000 zł, zrobił ze szwagrem po godzinach. Ale jak nie masz pojęcia o budowlance, chcesz żeby było zrobione dobrze, z dobrych materiałów, nie chcesz jeździć codziennie pilnować czy Pan Wiesio i Łęcina są na budowie i robią, dowozić materiałów bo zabrakło i NIE MOŻEMY ROBIĆ KIEROWNIKU,
@sensi bardzo fajna chacjenta, gratuluję. Może w przyszłości też na coś podobnego będzie mnie stac, choc jak na moje możliwości cena kosmiczna... Wołaj jak będziesz robić parapetowe ( ͡º ͜ʖ͡º)
@ArekJ: z rok czy dwa lata temu może okolicach 400-500k udałoby się to samo zrobić, ale przez ostatni rok materiały poszły w górę 30-50%, nie mówiąc już o robociźnie, która non stop drożeje bo brakuje doświadczonych rąk do pracy.
Na pewno dałoby się postawić coś takiego taniej metodą gospodarczą, ale ja nie mam na to ani zdrowia ani czasu. Trzeba też sobie przekalkulować wiele rzeczy, np to że dłuższa budowa oznacza
@haxxx orientowałeś się już coś bardziej w temacie kosztów że planujesz się zmieścić w 600k czy tylko tak sobie poczytałem po internetach? Serio pytam bo z różową powoli myślimy o przyszłości i zastanawiamy się nad domkiem a chciałem pogadać z kimś bardziej obeznanym ( ͡º ͜ʖ͡º)
@WyczesanyCzesiek: wszyscy zapominają że tam też jest w tej cenie garaż czy np projekt... cena wysoka, ale tak jak już wyżej było napisane, takie są realia cenowe teraz i płaci się za luksusy i solidną ekipę. Choć na grupie FB z projektami zbliżonymi do mojego, ceny za murowane 100m2 są w zasadzie takie same, 500-600k i to bez drewnianej elewacji, która dość mocno podbija cenę
@sensi: termin i ekipa słuszna uwaga, to jest aktualnie największe wyzwanie.

Boom na rynku nieruchomości o którym często można sobie poczytać na głównej to nie tylko zawrotne ceny za m2 u dewelopera w mieście. To przede wszystkim brak wykwalifikowanych i sprawdzonych ludzi do pracy, budowania.

Sam wysyłałem kilkadziesiąt zapytań do wykonawcom, małych, dużych. Niewielu odpowiedziało sensownie, a dwóch trafiło mi się oszustów POLECANYCH PRZEZ OFERTEO. Biednego nie stać na oszczędzanie, dlatego
@killer87: 3-4 lata temu to ja planowałem wydać max 300-360k na dom i to miałem nadzieję, że pasywny w tej cenie mi się uda zbudować. Niestety ceny poszybowały bo jest ogromny boom, wystarczy popatrzeć na grupy budowlane na FB, ktoś wrzuci posta z realizacją i nagle w ciągu godziny kilkadziesiąt pytań "ile to kosztuje", "jaka firma budowała" itp

@Prawy_Kacper: na jakiej podstawie bazujesz te wyliczenia? Skąd wiesz co jest zastosowane,
@szalek995 dziś zaczęli mi ściany stawiać. Wiem ile to kosztowało. Wiem ile będzie mnie plus minus kosztować zamknięcie domu. #!$%@? cena dachu i okien rozwala system xD
Mogę później, jak nie urwą mi głowy na treningu, napisać priv z kosztami i prognozami do stanu surowego zamkniętego. Dalej nie wybiegałem. Ale piszą że ssz to 30 do 40 % całej inwestycji. Wg mnie ssz zamknę do 200k