Wpis z mikrobloga

Moja wrodzona skromność hamuje mnie przed takim stwierdzeniem, ale oprócz tego że #!$%@?łem całkowicie otwierając przesłonę to jestem z siebie dumny :D

#astrofoto #chwalesiebomoge #kosmoboners #kosmos

Macie tu full res, parametry jak na zdjęciu. Dodam od siebie tylko, że mam zajebiście jasne niebo i nie spodziewałem sie takich efektów

Mgławica Hantle (znana także jako M27 lub NGC 6853) – mgławica planetarna znajdująca się w gwiazdozbiorze Liska. Została odkryta w 1764 przez Charlesa Messiera, a nazwana przez Lorda Rosse'a, który obserwował ją w latach 40. XIX wieku, przy pomocy 1,8 metrowego teleskopu zwierciadlanego. W jej wnętrzu znajduje się największy do tej pory odkryty biały karzeł.

Mcmaker - Moja wrodzona skromność hamuje mnie przed takim stwierdzeniem, ale oprócz t...

źródło: comment_swW73XZGnNxpIBNluWVOaZXXyxvzUyrw.jpg

Pobierz
  • 11
@Mcmaker: obczaj ze u mnie kurzy sie na polce (podejrzewam ze w miare dobry) teleskop. Caly czas sie usprawiedliwiam ze

a) za zimno

b) za cieplo

c) montaż #!$%@? za ciezkie

d) bo troche chmur jest

i masa innych wymowek. Odpadłem też przy ustawianiu montażu, stwierdziłem że jestem na to za głupi. Dostrzegasz potencjał jaki się w tym marnuje? Bo jak przeglądam te zdjęcia które wstawiasz, to aż mnie #!$%@? strzela
@stepBYstep: Nie pociągniesz tej tuby na tym montażu nawet gdybyś miał napęd. Ja też miałem ten teleskop na takim montażu ale się go pozbyłem i moja konfiguracja wygląda tak jak na zdjęciu a i tak muszę statyw wymienić bo się ugina :D

Najlepiej na początek zacznij tak jak ja. Kupiłem ruski obiektyw Tair 3s za 300 zł, Canona 350d za 300 zł, no i używany montaż z napędem w jednej osi
Mcmaker - @stepBYstep: Nie pociągniesz tej tuby na tym montażu nawet gdybyś miał napę...

źródło: comment_RpcH5KcBhWcIUOJFb2VpesqONmckdrVX.jpg

Pobierz
@stepBYstep: Poza tym do Newtonów jak chcesz je zaprząc do astrofoto musisz kupić korektor komy - kolejne 200 zł, wyciąg najlepiej 2 cale coby nie winietowało i miało sztywność - 200 zł i nie każdy ma dostęp do ogniska głównego. Tylko krótkie modele typu 750 czy 650mm ogniskowej mają taką możliwość