Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki i Mirabelki chcące nauczyć się #bazydanych #oracle a w szczególności #sql (òóˇ)
W tym wpisie pytałem was czy warto pisać kurs dla początkujących. Jest to mój najbardziej zaplusowany wpis a ponadto wyraziliście duży entuzjazm zachęcający mnie do napisania takiego kursu za co bardzo dziękuje.
Tak więc napisałem plan całego kursu pod linkiem: Kurs SQL
Napisałem również pierwszy kurs o tym gdzie i jak testować SQL (Taki "HELLO WORLD" w SQL) SQL BAZA DANYCH JAK ZACZAC

Mireczki i Mirabelki, proszę was powiedzcie co zmienić w planie, czy kolejność jest odpowiednia, czy nie jest za dużo/za mało punktów, może coś usunąć a może coś dodać? Pewnie sama praktyka pisania pokaże, że plan jest do zmiany ale chcę jak najwcześniej to wychwywcić :)

Kursu bardziej zaawansowanych i o optymalizacji oczywiście będzie kontynuowany ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tradycyjnie już, jeśli chcesz być na bieżąco zaplusuj ten wpis, obserwuj mój autorki tag #oracledev lub zapisz się na mirkolistę: oracleDev

#naukaprogramowania #programowanie #programista15k #testowanieoprogramowania #informatyka #nauka
  • 12
@WpisujcieMiasta: Ciekawe poglądy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przypomnę tylko, że PL/pgSQL używany w PostgreSQL jest podobny żeby nie rzec na podstawie PL/SQL z Oracle :) Co więc tu opisuję działanie SQL nie PL/SQL :)
@WpisujcieMiasta: Dla większości programistów: PL/SQL, T-SQL, PL/pgSQL czy inne rozszerzenia SQL są nieintuicyjne dlatego w systemach logika biznesowa jest najczęściej implementowana po stronie aplikacji a baza służy do trzymania i ewentualnie przetwarzania masowo danych. SQL warto znać, bo jednak wciąż większość systemów oparta jest na bazach danych z wykorzystaniem SQL. W systemach korporacyjnych w szczególności baza Oracle a przynajmniej takie mam doświadczenia.