Wpis z mikrobloga

Mirki, tak sie zastanawiam, jakie jest wasze zdanie na temat ubioru na motocyklach lub skuterach. Osobiscie nie wsiadam na motocykl bez pelnego stroju, nawet latem. Panuje propaganda, ze nawet jezdzac skuterem po miescie nalezy miec stroj, bo nie znasz dnia ani godziny kiedy uratuje Ci skore. No i zgadzam sie z tym. Ale tymczasem w krajach, w ktorych jazda jednosladami jest naprawde popularna (np. Wlochy, Francja) a przy okazji pogoda dopisuje, ludzie smigaja w tym, w czym chodza. Trampki, krotkie spodenki, garnitury, sukienki. Jedynym elementem ochronnym jest kask. I tam nie jest to nic dziwnego a jakos nie slyszy sie o przepelnionych gabinetach chirurgicznych, pozdzieranych motocyklistach. Ciekawa roznica w podejsciu do jazdy co? #motocykle #motocykle125 #motomirko #skutery
  • 14
@Prusti: ja na ogół wychodzę ubrany w pełny strój, ale nie ukrywam zdarza mi się jeździć w krótkich spodenkach i koszulce. Nie znam dnia ani godziny i nie wjadę do Warszawy bez stroju lub nie pojadę w jakąś trasę, ale jest kilka miejsc w które mam duże prawdopodobieństwo spokojnego dotarcia w stroju tylko się ugotuję. Obie bleby które zaliczyłem były w pełnym stroju i poczułem się chyba zbyt pewnie
@Prusti: Ja kombinezon używam na trasy. W mieście tylko do ochrony przed chłodem. Jak jest gorąco to jedyne co mam to motocyklowe buty kask i rękawice (bo wygodniej się trzyma kierownicę). Buty mnie najbardziej uwierają i muszę chyba kupić jakieś niskie, bardziej "lifestyleowe", albo coś z automatem :D Bo jednak dźwignia niszczy normalne buty błyskawicznie.
@Prusti: Satystyki są różne, bo zależą od stosunku do czego się liczy: ilości pojazdów na drodze, infrastruktury, przejechanych kilometrów, ect.
Poniższa tabela przedstawia sytuację w których krajach zgłaszano najwięcej wypadków, bez znaczenia czy były to tylko obcierki czy wypadki śmiertelne.
I taki cytat dość ciekawy, tłumaczenie własne.

Jednak dostępne dane dotyczące średniej liczby przejechanych kilometrów rocznie wskazują, że różnice w średniej liczbie przejechanych kilometrów rocznie nie wyjaśniają różnic w wypadkach wypadkowych
Jofiel - @Prusti: Satystyki są różne, bo zależą od stosunku do czego się liczy: ilośc...

źródło: comment_L0PNMJ4a10DXNpqOTT9X71cnsEBcELya.jpg

Pobierz
Chyba wszyscy sie zgodzimy, ze problemem sa wysokie temperatury latem. Czlowiekowi nieraz przychodzi do glowy, zeby po miescie jednak smignac bez stroju, albo zastapic go jakims buzerem i ochraniaczami. Tym bardziej w przypadku kiedy ktos jezdzi codziennie, motocykl jest glownym srodkiem lokomocji i czlowiek nie chce lazic po miescie w pelnych ciuchach albo siedziec w nich u znajomych. Jak ktos wyciaga maszyne tylko rekreacyjnie zeby sie przejechac to nie ma takich problemow
Ja mam zasadę, że bez butów, rękawiczek i oczywiście kasku nie wsiadam na moto. Zazwyczaj jeszcze mam kurtkę/skórę, ale jak są upały 30+ to jej nie biorę
@Prusti: są kurtki letnie, gdzie większość kurtki to panel wentylacyjny, czy to za mało? nie powiedziałbym (pewnie zależy od człowieka), w razie czego masz jeszcze bardzo drogie kamizelki chłodzące, do których co jakiś czas nalewasz wody.
A kurtkę możesz zdjąć, zachować do kufra motocyklowego razem z kaskiem i chodzić po mieście. Nie masz kufra? To go kup ( ͡° ͜ʖ ͡°), a jak nie chcesz to Twój
@Prusti: są kurtki letnie, gdzie większość kurtki to panel wentylacyjny, czy to za mało? nie powiedziałbym (pewnie zależy od człowieka), w razie czego masz jeszcze bardzo drogie kamizelki chłodzące, do których co jakiś czas nalewasz wody.
A kurtkę możesz zdjąć, zachować do kufra motocyklowego razem z kaskiem i chodzić po mieście. Nie masz kufra? To go kup ( ͡° ͜ʖ ͡°), a jak nie chcesz to Twój
@Hamza: napisalem ze nawet ciuchy meshowe jezdzac tylko po miescie w gorace dni moga byc zbyt cieple w przypadku gdy masz w nich byc praktycznie caly dzien. Tak, mam kufer i z niego korzystam. Kurtka, kask, rekawice laduja w nim. Ale buty i spodnie dalej mam na tzw. dupie ( ͡° ͜ʖ ͡°) naszly mnie takie przemyslenia po naprawde goracych dniach zeszlego lata. Praktycznie bity miesiac upaly.
@Prusti: ja nie mam kurtki letniej, mam całoroczną, choć paneli wentylacyjnych ma zadowalającą ilość i w największe upały było mi ok podczas jazdy (tak od około 30 km/h było już ok), ale nie jeździłem gdzieś daleko i w korkach nie stałem to mogę mieć inne odczucia. Ważne by mieć bieliznę termoaktywną, nawet jakaś taniutka z allegro doda odrobinę komfortu, bo nie jest bawełniana, a z poliamidu czy innych sztucznych włókien i
@Prusti: Zwykle w lato mesh + jeansy motocyklowe, teraz kupilem model z coolmaxem na następny sezon. Chociaż raz jak był 1 dzień że popołudniu pokazywało 38 stopni to wracałem bez kurtki bo bym się ugotował w korku.
są kurtki letnie, gdzie większość kurtki to panel wentylacyjny, czy to za mało?


@Hamza: mało, jak w lecie dochodzi do 30 stopni, stanę na światłach i się odpalą wiatraki na chłodnicy to i bez niczego na sobie jest taka sauna że idzie zemdleć, zdatnie (o ile tak można powiedzieć przy tej temperaturze) do jazdy robi się dopiero poza miastem