Wpis z mikrobloga

Czy takie pekniecie kwalifikuje opone do wymiany? Opony roczne. Sklep twoerdzi ze jest elo, nie trzeba wymieniac. Napisali "
Po zapoznaniu się ze zdjęciem, które Pan przesłał , można jednoznacznie stwierdzić, że jest to uszkodzenie mechaniczne, które nie podlega gwarancji.

W załączniku przesyłam przykład wady fabrycznej - opona posiada typowe pęknięcia od zmian starzeniowych."

To bezpieczne? Nie wyglada groznie ale woze dwojke malych dzieci, staram sie minimalizowac zagrozenia.

#motoryzacja #samochody #mechanika #opony #mechanikasamochodowa #pytaniedoeksperta
mleko3-2procent - Czy takie pekniecie kwalifikuje opone do wymiany? Opony roczne. Skl...

źródło: comment_0s1Vab3oZ5DyPCMzN7QkXzqzfGmWN6i5.jpg

Pobierz
  • 11
@mleko3-2procent pytanie jak głębokie to jest, a na zdjęciu tego nie widać. Dlatego to co odpisał Ci sklep jest śmieszne. Bo może to być malutkie zadrapania od byle krawężnika niemajace żadnego wpływu na konstrukcję opony, a może być głębokie do drutów, i kiedyś możesz się zdziwić jak ci wyjdzie bąbel jak na piłce xd
@mleko3-2procent: mi to wygląda jak #!$%@? guma a nie uszkodzenie mechaniczne, widać przecież że nie było jebnięcia tylko guma pękła. Z którego roku te opony? Nie jakiś leżak magazynowy sprzedany jako "nowy" bo nieużywany?
Ja bym na niej nie jeździł, pęknięcie idzie z boku, bałbym się że jebnie.