Wpis z mikrobloga

No właśnie to nie jest tak, że bank dba o takie rzeczy i to im to się zgłasza? Bo dostaje kartę którą powinienem móc użyć w każdym miejscu, a ktoś mi mówi, że nie mogę jej użyć. Bank raczej się #!$%@? jak nie do sklepu to do firmy która ten terminal udostępniła i tak czy siak ktoś poniesie konsekwencje. A przynajmniej w mojej małej mieścinie babka dostała jakaś karę za te karteczki,
@ruffio operator terminala ma takie zapisy. Po drugie są wyroki sądów które tego zabraniają.


nie no, sztosik podstawa prawna - domniemane klauzule w umowie wiążącej dwie inne strony, albo wyrok sądowy xD Zakaz wprowadzania limitów nie wynika z obecnie obowiązujących przepisów, choć pewnie powinien.
@khazaddum: Od dawien dawna obsługa terminali i transakcji bezgotówkowych właściwie wychodzi często taniej niż obsługa gotówki. Nie wspominając o ryzykach błędów, ilości klientów, zadowolenia, czasu zmarnowanego na zabawy z bankami,gotówką, wymianamy nominałów itd.
Naprawdę płatność kartą co najwyżej można by zabronić poniżej 1 zł bo wtedy faktycznie ciężko wyjść na 0.