Wpis z mikrobloga

Żyło mi się bardzo dobrze. Miałem swoich klientow. Stały dochód. Wszystko odpowiednio poukladane. Budżet domowy przez 12 miesięcy na całkiem fajnym poziomie. I co? W 2020 wbijam z podwyżka zusu, podwyżka dla pracowników bo przecież już się zaczęło że państwo dzwiga to Pan też nam dźwignie a nikt minimalnej nowej nie miał wszyscy dużo wyzej. A ja nie mam już siły i woli wdrażać nowych. No więc kasa na pracowników. Do tego podwyżka prądu, bdo, odbiór makulatury zdrożał. No dosłownie wszystko zdrożało z dnia na dzień. Niby to przewidywano. I teraz żyjąc spokojnie pracując te 8-10 dziennie muszę zostawać po godzinach i szukać gdzie znaleźć te 6-8 tysięcy więcej a już i tak czasu brakuje. Wykonczycie nas małe przedsiebiorstwa wy głosujący na takie partie jak tak. Działalność ma kilka lat i takich podwyżek nie pamiętam. I jeszcze to że nie mogę w niedzielę do Ikei sobie skoczyć po nowy stolik. No #!$%@? xd
P.s w sobotę nie mogę umówiłem się z potencjalnym odbiorca - zarobię parę stowek to może nie będę pierwszy raz pod kreska. Słowa. Trzymacie się tam przedsiębiorcy xd
#pracbaza #zalesie #bekazpisu #jdg #przedsiebiorczosc
  • 96
  • Odpowiedz
@ManamanaTuriruriru Wszystko zależy od branży, ale w większość trzeba zainwestować - mając pieniądze z urzędu lub swoje. Ja wolę pracować na etacie - ale w normalnej firmie, która potrafiła utrzymać się w czasach, gdzie dla Was pracodawców był raj i potrafi utrzymać się do dnia dzisiejszego mimo podwyżek, które nie są najwyższe w Europie, a Ci co sobie nie radzą - zamknąć biznes i tyle.
  • Odpowiedz
@wiem_wszystko: Tu na wykopie jest dużo idiotów, nierobów i roszczeniowców. Teraz pracownicy maja swoje 5 min ...całe to się zmieni i przestaną szczekać . Zresztą jak jeden idiota z drugim ma problem to niech założy swoją działalność i zrobi sobie wypłatę taką jaką chce.
  • Odpowiedz