Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@ReInspire tak, oba podłączone, zwykly hdd i ssd m2, ssd bios normalnie widzi więc jest ok. Windows 10 legalny. Czemu nie od zera? Chciałbym uniknąć koniecznosci instalowania wszystkich programow od nowa no i pamietam że jeszcze na XP byl problem ze komp widzial dwa systemy i potem były dwa systemy do wyboru przy bootowaniu. Nie wiem czy dalej tak jest ale wolałbym nie sprawdzać
  • Odpowiedz
@ReInspire: ja w takich przypadkach jak zmiana dysku na ssd jest jak najbardziej za tym, aby instalować wszystko od zera, sam tak u siebie robiłem
@koloman: windows 10 sam sobie pobiera wszystkie ( a jak nie to znaczącą większość) sterowników. Jak zaistalujesz sobie system na ssd to potem sformatujesz ten hdd i nie będzie widział dwóch systemów
  • Odpowiedz
@koloman: nic nie będzie, zrób normalnie formata na dwóch dyskach i nic nie zostanie. Jak nie chcesz formatować hdd to w biosie wybierz domyślny dysk do bootowania na ssd. Jeśli to nie pomoże to musisz edytować plik boot.ini, w necie pełno poradników.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@koloman: spróbuj sklonować partycję którymś z darmowych programów albo zrzuć obraz w clonezilla i przywróć na nowym dysku. Nie ma co się bawić w instalowanie od zera jak są narzędzia do przenoszenia danych i partycji.
  • Odpowiedz