Wpis z mikrobloga

Mogę Ci doradzić co do zakupów spożywczych. Ja osobiście zakupy robię w Lidlu i czasem w Aldim bo najtaniej jeśli chodzi o produkty typu chleb, mięso czy inne codziennego użytku. Edeka dość droga ale duży wybór alkoholi gdyby Cie to interesowało. Netto czasem ma fajne promki na browary/mrożonki. Aa i jakbyś oddawał butelki w Netto to pamiętaj że kuponik za zwrócone butelki jest aktywny tylko tego samego dnia bo raz się nadziałem
@Rudygej: @kleiner_trottel: @forest23:

To może miałbym kilka sprecyzowanych pytań ;)

1. Jakieś banki polecacie?

2. Aplikacje do:

Transportu jak SkyCash?

Coś jak u nas Qpony/kupony do Mc? Pepper?

Yanosik? Oni przecież tam na potęgę mają fotoradarów...

Ubera nie zbanowali?

Niemiecki wykop istnieje? ;)

Ich amazon to nasze allegro?

3. W ogóle jakie są Wasze doświadczenia jeśli chodzi o zakup elektroniki? Lepiej .de czy w .pl? Myślę nad wymianą lapka
@dein_Mitmensch: nie, już byłem wcześniej. Po niemiecku gadam, może nie zajebiście ale się dogaduje, natomiast jak piszesz - kurs tak czy siak wjedzie ;)

No właśnie - mają coś takiego jak Oksystem czy Multisport? Bo w PL sporo z tego właśnie korzystam...

W Polsce mam njumobile na czas nieokreślony... Która sieć jest najbardziej sensowna - dużo neta przede wszystkim ;)

Jak byś również rzucił okiem z powyższego posta na pytania to
@bananowy_raj: Polecam ING, sam mam konto w Commerzbanku i też jestem zadowolony. Niektórzy znajomi narzekają na Sparkasse.Najszybciej otworzyć w n26 ale są tylko online i trochę obsługa klienta leży, długo sie czeka na infolinii jak potrzebujesz coś wyjaśnić. Ja używam n26 do wspólnych wydatków z dziewczyną i do tego się sprawdza.

Uber działa w wybranych miastach, ale raczej już nie długo. Mytaxi teraz nazywa się freenow i to chyba najsensowniejsza opcja,
@bananowy_raj: ja mam abo w o2, płace z iphone 11 pro max 44 euro, z czego zrobiłem 220 nadpłaty
sam abonament to jest 10gb lte i płace około 12e za to, a rozmowy i sms bez limitu, jak mi się skończy net to nie ma problemu w użytkowaniu, bo i zdjęcie wrzucę i przejrzę sobie neta, a w polsce to nie szło nic z tego zrobić, roaming jest chyba 1:1 jeśli