Wpis z mikrobloga

@dupaztrupa: Podłogówka jak najbardziej na tak- szczególnie na dole, bateria w kuchni koniecznie z wyciąganą wylewką- mega ułatwia pracę, płyta indukcyjna z powiększonym polem grzewczym, kabina prysznicowa nieskomplikowanej konstrukcji- bez zbędnych zakamarków z odpływem liniowym.

Mam na dole gres, ale nie wiem czy nie lepsze byłoby jednak drewno. Niby kamień lepiej trzyma ciepło, ale przy wyłączonej podłogówce jednak trochę ciągnie od podłogi.
@dupaztrupa: nie robi się instalacji hybrydowej. Albo 100% podlogowki albo same grzejniki. Zwłaszcza, jak planujesz niskotemperaturowe ogrzewanie typu pompa ciepła.
A to, se w sypialni się nie robi podlogowki bo rąk to guzik prawda. Ja mam wszędzie i jakoś nie zauważyłem, bym miał problem z puchnietymi stopami, żylakami czy alergiami bo to o tym głównie piszą...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 29
@dupaztrupa: must have to wentylacja z rekuperacją i ewentualnie klimatyzacją
Ogrzewanie podłogowe w całym domu. Każdy kto robi tylko w części później żałuje, że nie zrobił wcześniej.
Przynajmniej podstawowe wyposażenie inteligentnego domu
Osobny kantorek, spiżarka
No i ja jestem ogromnym fanem piwnic, więc nawet mając hektar działki zrobiłbym sobie pełne podpiwniczenie
Cześć osób narzeka na odkurzacz centralny. Ja osobiście bym nigdy nie robił. Dyson v11 robi robotę.
- prysznic jaki z płaską podłogą


@dupaztrupa: nie zgadzam się. Tzn. jeśli oprócz prysznica będziesz miał jeszcz wannę to ok, ale ja mam tylko prysznic z niskim brodzikiem (nie podłogą) i klnę na niego. Bo np. włosów nie umyje sobie pod nim bez zalania całej łazienki, bo tak pryska woda. I cokolwiek jak chciałbyś umyć pod takim prysznicem, to masz zalaną łazienkę, wysoki brodzik ogranicza jednak powódź w łazience :) Najlepiej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@dupaztrupa Tak to wygląda super ale po kolei każdy w mojej rodzinie i w tym ja musieliśmy kupić nową zmywarkę bo te wszystkie pod zabudowę z biegiem czasu przestały się domykać i przez to się psuły, nie myły do końca itp

@Rruuddaa: po jakim czasie? Może za krótko jeszcze ale nie spotykałem się z takim problemem przy zabudowanej ani u siebie ani u kilku znajomych.
@szpongiel U niektórych po paru latach u jednych nawet po roku. Ale oczywiście mówię o rodzinach które cały czas tej zmywarki używają na co dzień a nie że od święta jak moje babcie