Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 973
Obok stacji paliw na której pracuje w klatce zamkniętej na kłódki są butle z gazem, puste i pełne. O 4 rano jakieś mózgi podjechały pod owe butle, przecięcie kłódek zajęło im jakieś 20 sekund i zaczęli pakować butle do auta. Kolega zorientował się co się dzieje i krzyknął, że zamaskowane typy kradną nam butle. Kazałam mu zamknąć nas od środka a potem dzwonić na policję. A co zrobił ten mózg? Wyleciał do nich xD dostał drzwiami od odjeżdżającego samochodu i prawie został przejechany. Ja w tym czasie stwierdzając, że wybieram jednak życie szukałam kluczy żeby się zamknąć z nim lub bez niego. Skończyło się 50 ukradzionymi butlami i bólem dupy kolegi. A ja dochodzę do wniosku, że jak tu kiedyś będzie napad to zginę przez debili współpracowników, którzy wolą ratować butle z gazem niż dbać o siebie xD
#pracbaza i trochę #zalesie
  • 103
  • Odpowiedz
@Spajkodron3000 no i ten twój kolega też wybrał konfrontacje, ocenił że słowna sprzeczka nie ma sensu więc wybrał konfrontacje siłową (nie będę tutaj oceniał czy dobrze, bo nie byłem tam). Stety niestety, faceci często korzystają z konfrontacji siłowej, co nie zawsze podoba się różowym, ale taka jest nasza natura (w większości przypadków).

Poza tym uwierz mi, nie chciałabyś żyć w kraju w którym każdy myśli tylko o swoim życiu i liczy na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szymonn226: nie chciałabym też żyć w kraju w którym gloryfikowane jest pójście z kamieniami na czołgi w imieniu szeroko pojętej postawy bohatera.
A żyje xD
Ale nie wychodząc już tak daleko to ja nie mówię tu o scenach jak z Nocy oczyszczenia tylko o konfliktach które prawie każdy spotyka czasem w swoim życiu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szymonn226: Z resztą nie zrozumieliśmy się. Mi nie jest nikogo szkoda. Jak dla mnie to mogą się dowolnie bić za te przystanki czy butle. Mam to gdzieś poki nie robi tego ktoś na kim mi zależy.
  • Odpowiedz
@Spajkodron3000 o widzisz, to teraz pomyśl jak by wyglądał świat gdyby każdy myślał tak jak Ty. Myślisz tylko o sobie. Jak byś się czuła gdybyś się była świadkiem że właśnie biją twojego młodszego brata, a każdy przechodzi obok lub dzwoni na policję. Zanim przyjedzie radiowóz z policjantami to on będzie leżał cały we krwi, a wszyscy dookoła powiedzą, no to było racjonalne, mogli mieć nóż, poza tym dzwoniliśmy na policję przecież
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Spajkodron3000: o to jeszcze kolega powinien z roboty wylecieć.
Pamiętam jak kilka lat temu pracowałem na stacji to powtarzano mi od samego początku, ze absolutnie nie jestem od zatrzymań, walki itp.
  • Odpowiedz
faceci są od tego, by ryzykować i być odważnymi. ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i jednak panika to rodzaj reakcji lękowej, a twój kolega - w przeciwieństwie do Ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°) - do lękliwych raczej nie należy.


@pawel-niczyporek: należy do debili.

Ba śmiem nawet twierdzić, że to ten typ spanikował, niż OPka, bo panika to między innymi ślepy atak w sytuacji
  • Odpowiedz
@Spajkodron3000: to żaden syndrom niewolnictwa tylko naturalne zachowanie młodego mężczyzny który widzi że dzieje się coś co nie powinno. Idzie to zmienić.

Tylko w tym przypadku może niekoniecznie było to tak ważne.
  • Odpowiedz
Miałem podobną sytuację. Pracowałem na stacji i gość wpadł, zabrał czteropak i uciekał. Też go goniłem, pobiegłem za nim w osiedla, ale przepadł. To był moment i instynkt kazał mi biec. Na koniec szef mnie #!$%@?ł, że ryzykowałem zdrowie czy życie dla czterech piw :D
  • Odpowiedz