Wpis z mikrobloga

@2phonesylwus: Dziwne, może być coś kombinowanego czyli ogólnie ustrojowe osłabienie, choroba ustrojowa i daje taki objaw. Raczej to zwykle wybija słabymi paznokciami, ale to tak dziwnie wygląda że może jakaś infekcja czymś np. typu HPV (badanie lekarskie potencjalnie musi określić jaki rodzaj drobnoustroju to jest). Ja miałem ostatnio tylko na podeszwie w dwóch miejscach i takiego narośla ciężko się pozbyć...

Jakieś zabiegi na paznokciach u kosmetyczki były? Charakterystyczne jest, że często
@KollA powiem tak... to nie jest żadna narośl tylko praktycznie dziura w paznokciu, a wokoło tego jest rozwarstwiony. Bardzo możliwe, że w pracy go jakoś uszkodziłem (wbiłem wkrętak lub nożyk w jakiś sposób) ale sobie nie przypominam takiej sytuacji. To ciemne na zdjęciu to zaschnięta krew.
@2phonesylwus na pewno warto to odkazić i zakleic na czas pracy, żeby nie zrobiła się jakąś martwica. Jakbyś walnął czymś w palca, to chyba byś poczuł A tam nawet nie ma siniaka czy wykroczenia krwi pod powierzchnią płytki, więc dziwne to i warto do jakiegoś dermatologa z tym pójść.