Wpis z mikrobloga

  • 42
@katuluu: zmuszanie kobiet do dziewięciu miesięcy niechcianej ciąży i wielogodzinnego porodu to znęcanie się. Zwłaszcza kiedy płód jest ciężko upośledzony.

Dalej uczłowieczajcie płody i odczłowieczajcie kobiety

@Soojin21 Do tego w przypadkach w których można dokonać aborcji eugenicznej często dziecko i tak umiera jakiś czas po urodzenie. Zależy od wad.
  • Odpowiedz
@Soojin21: zmuszanie ojca do 18lat niechcianych alimentów to znęcania się. Jeśli kobieta ma prawo samodzielnie decydować o zatrzymaniu czy przerwaniu ciąży, ojciec w tym samym okresie powinien mieć prawo do decyzji o ewentualnym łożeniu na dziecko. W obu przypadkach decyzja musi być jawna, aby nie było potem wątpliwości.
  • Odpowiedz
Nie musi. Może zostawić w oknie życia, oddać do adopcji, zrzec się rodzicielstwa itd. etc.


@katuluu: Dzień dobry, czy zgodzisz się odpowiedź mi na kilka pytań odnośnie Twojego stanowiska? Chciałbym przy tym z góry uprzedzić, że zadam również pytania pogłębiające, na bazie Twoich odpowiedzi. Jeśli nie czujesz się na siłach, by argumentować swoje stanowisko, nie odpisuj mi wcale. Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@Soojin21: Pomijając już kwestie czy to człowiek czy zlepek komórek. Trzeba było myśleć o konsekwencjach ruchania się z byle kim. Jak wsiadasz za kierownicą samochodu to też ponosisz konsekwencję swoich czynów. Chcesz usunąć dziecko? Przecież możesz to zrobić za granicą nikt Cie nie trzyma.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 91
@Dustandbones:

Jak wsiadasz za kierownicą samochodu to też ponosisz konsekwencję swoich czynów.


Skoro już używasz takiej analogii to gdyby 'ponoszenie konsekwencji' działało tak jak prawo do aborcji to po wypadku samochodowym niemógłbyś wezwać karetki i musiałbyś siedzieć tak w tym samochodzie i czekać dziewięć miesięcy aż obrażenia miną. No bo przecież trzeba ponosić konsekwencje
  • Odpowiedz
Jak dla mnie, atesty i lewaka, #!$%@?, że płód to nie człowiek, to #!$%@?.


@GrammarNazi: Niestety mnóstwo ludzi ma problem z myśleniem krytycznym i daje się wciągnąć (co jest celowym działaniem "oratorów" prawicowych) w niemożliwy do wygrania spór semantyczny. Jeśli ktoś potrzebuje do obrony swojego poglądu w kwestii aborcji pseudo-argumentu w stylu "człowiek to od 12 tygodnia", to zwykle jest po prostu świadectwem tego, że nigdy nie przemyślał sprawy, a jedynie
  • Odpowiedz
@Dustandbones: A co z kobietami, które nie ruchały się z byle kim, tylko z własnym mężem i oboje są na tyle uczciwi, że nie stać ich na socjal, ale też na tyle biedni, że nie stać ich na utrzymanie 3/5/7 dziecka (tym bardziej ciężko chorego/upośledzonego które będzie wymagało specjalnej opieki i drogiego leczenia)?

@Vandal83: Nie wiem, czy zauważyłeś, ale w tym wątku dyskusja toczy się o możliwych konsekwencjach zmiany obecnie
  • Odpowiedz
@Soojin21: Kurde, lubię Cię, ale tutaj piszesz bzdury. Wypadek samochodowy porównujesz do aborcji? Raczej nikt celowo nie powoduje wypadku samochodowego, a stosunek płciowy jest za obustronną zgodą (nie mówię tutaj o gwałcie, to inna sprawa). Jeżeli ktoś się decyduje na seks bez zabezpieczenia i zachodzi w ciążę jest sam sobie winien. Ok, jeżeli chce zrobić aborcję, to niech robi. Ale niech się nie usprawiedliwia tym, że "do 12 tygodnia ciąży to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 73
@GrammarNazi:

Raczej nikt celowo nie powoduje wypadku samochodowego,


Nikt też celowo nie zachodzi w niechcianą ciążę. Ludzie prowadząc samochód stosują się do zasad ruchu drogowego. Czasami jednak mimo tego dochodzi do wypadku.

Ludzie uprawiając seks używają antykoncepcji. Czasami jednak mimo tego dochodzi do nieplanowanej ciąży.
  • Odpowiedz
A większość nie chce zabijania dzieci.


@katuluu: W peselu data poczęcia, świadczenia od dnia poczęcia, urlop macierzyński w dniu poczęcia itd. Czemu o to nie zabiegasz?
  • Odpowiedz
@GrammarNazi: Wydaje mi się, że raczej nikt celowo nie zachodzi w ciążę z wadami genetycznymi. Wątek jest o aborcji w przypadku wykrytych wad płodu, kolego.

Obecna sytuacja to taka śmieszna faza przejściowa, gdy pojawia się jakaś technologia, ale jeszcze jest opór przed jej wykorzystaniem. Za kilkadziesiąt lat nawet w Polsce ograniczona eugenika będzie normą i nikt nawet nie będzie pamiętał, że trzeba było na ten temat przeprowadzać jakieś śmieszne dyskusje z
  • Odpowiedz
@Soojin21: Tak sobie czytam i myśle, że niektórzy ludzie po prostu myślą, że niechciana ciąża to "dar od boga" i, żeby nie urazić tegoż boga, decydują się dziecko jednak urodzić i mieć, przez co potem jakiejkolwiek parze, która jednak myśli zdroworozsądkowo i nie chcą mieć dzieci albo nie chcą urodzić i dokonać aborcji wmawiają właśnie, że płód to człowiek.
  • Odpowiedz
Nie musi. Może zostawić w oknie życia, oddać do adopcji, zrzec się rodzicielstwa itd. etc.


@katuluu: No super, w takim wypadku zajmowanie się nim spadnie na podatników XD Powiedz mi jaka jest korzyść z urodzenia umysłowo niepełnosprawnego dziecka?
  • Odpowiedz
@Soojin21: Jeżeli dochodzi do niechcianej ciąży, to uważam, że kobieta powinna mieć prawo do jej usunięcia. Ale wkurza mnie usprawiedliwianie się, że płód do któregoś tam tygodnia, to nie człowiek.
  • Odpowiedz