Wpis z mikrobloga

Ciąg dalszy akcji #zbieramnatesle. Akcja polega na tym, że co miesiąc regularnie dokupuje troche akcji Tesli, licząc na wzrost kursu tych akcji, by na koniec wszystko sprzedać i kupić sobie Teslę Model Y. Kolejny miesiąc minął, dokupione 2 kolejne akcje. Dzisiaj złożyłem zlecenie za 335,64 USD za sztukę, dzięki czemu mam już 16 akcji Tesli.

Obecnie moja inwestycja w Teslę przedstawia się następująco

# Liczba posiadanych akcji TSLA: 16
# Wartość portfela: 5,400.27 USD / 20 820,73 PLN
# Średnia cena zakupu akcji: 254,94 USD (już po uwzględnieniu prowizji)
# Zysk/Strata: +32,39% (+ 5 093.87 PLN)

# Uzbierałem obecnie ~7,71% Tesli Model Y *


# Do uzbierania zostało 93,73% : 249 179,27 PLN
# By kupić swoją Tesle akcjami po obecnej cenie, musiałbym posiadać: 208 akcji (~13 razy więcej niż mam)

# Liczba osób obserwująca tag #zbieramnatesle: 371 (+275 nowych osób, co daje 286,46% wzrostu)

Poprzednie zestawienia:
- 2019-11-06
- 2019-10-25
- 2019-07-24
- 2019-07-03
- 2019-06-05
- 2019-05-24

Ciekaw jesteś jak to się skończy? Dopisz się do listy, jeżeli chcesz być wołany do kolejnych wpisów, badź zacznij śledzić tag #zbieramnatesle ( ͡ ͜ʖ ͡)

#tesla #samochody #elonmusk #modely #gielda #januszemotoryzacji #januszeinwestowania
anonimowy_programista - Ciąg dalszy akcji #zbieramnatesle. Akcja polega na tym, że co...

źródło: comment_m4LpFEQfGuXjke6cXKHG8InCEtfSzlwp.jpg

Pobierz
  • 93
# Zysk/Strata: +32,39% (+ 5 093.87 PLN)


@anonimowy_programista: zanim kupisz tę Teslę nie zapomnij tylko o podatku od dochodów kapitałowych - 19%. Gdybyś teraz sprzedał to trzeba by wyskoczyć z tysiaka.

A zakładając bardzo optymistycznie że sprzedasz po 270k akcje w które wpakowałeś 70k wkładu własnego rachunek od fiskusa przyjdzie na 38k zł, można mieć niemiłą niespodziankę :)

A jeżeli planujesz wyjazd za granicę pamiętaj o niedawno uchwalonym exit tax który
@bartoof: pewnie, nie ma takiego zarabiania bez dzielenia się ze społeczeństwem ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ryzyko należy w całości do inwestora, zyskiem oczywiście trzeba się "podzielić"...

Ale jeżeli cię to pocieszy polskie 19% od zysków to i tak relatywnie dobry deal w porównaniu z innymi krajami, przynajmniej znam 2:
- Kanada, połowa zysków doliczana jest do zwykłej dochodówki. Jeżeli ktoś zarabia nieźle to lekko licząc wchodzi 45%
@NiedzielnyMirek: tak, chociaż nie rozumiem czemu strat z dochodów kapitałowych mały żuczek nie może sobie odliczać od podatku dochodowego na etacie. Wyżej podałem jak to np. wygląda w Kanadzie, imho wliczanie wszystkich dochodów do jednego worka ma więcej sensu (#!$%@?ąc od tego że uważam że opodatkowywanie zysków od inwestycji w których inwestor ryzykuje własnym majątkiem nie powinno mieć w ogóle miejsca, ale jak już ma to traktujmy wszystkie dochody tak samo)