Wpis z mikrobloga

Od Dawien dawna nic nie pisałem o #donislawyerbamatetycoon , projekt nie umarł, jest w świetnej formie. Co się zmieniło? Właściwie to wszystko. Cały Interfejs użytkownika został zmieniony, czcionki, grafiki, ułożenie. Oprócz tego pojawiła się masa udogodnień (tooltipy, sortowanie krajów podczas wyboru kraju startu, pokazywanie tylko wybranych dodatków i wiele wiele więcej). Do gry doszły też kolejne firmy "Ruvich, Caubona, Mate Nativ". Oprócz tego w folderze gry będzie plik z tłumaczeniami (można je do woli edytować, robić "mini" mody + ułatwi to tłumaczenie gry, co do samych modów to mam już na to plan, ale to będzie w o wiele późniejszym okresie. W aktualizacji nie zabrakło tez nowych żartów (są też związane z Wykopem), optymalizacji gry, naprawa masy błędów i wielu innych rzeczy. #donislawdev <--- Obserwuj
Co do planów na przyszłość, to obecnie robię panel stworzonych yerb (będzie wyświetlana lista stworzonych yerb + dane na ich temat), robię inne główne mechaniki gry. Na Gifie widać panel wyboru kraju (start gry).

Discord o yerbie i grze (O grze + ogólnie o Yerbie) <-- Discord Gry

--------------------------------------------------ZAINTERESOWANY? OBSERWUJ----------------------------------------------
Zapraszam do obserwowania tagu #donislawdev co jakiś czas, będą ukazywać się pod nim kolejne podsumowania gier + kolejne projekty, oraz do:
Lista<--- Zapraszam (Wołanie do statystyk z moich gierek, premier moich gier, beta/alpha testy, bez spamu, jest to lista wołania, wystarczy się zapisać). Warto też obserwować moją osobę na Wykopie.
Facebook <--- sprawdź
Twitter
Newsletter (bez spamu, ważne info i informację o premierach gier).
Discord o yerbie i grze (O grze + ogólnie o Yerbie)
**W przyszłości planuję robić rozdajo Yerba Mate Tycoon na swoich social media + na autorskim tagu.

Pełna lista zmian:


#gamedev #yerba #yerbamate #yerbamatewykopclub #donislawdev
DonislawDev - Od Dawien dawna nic nie pisałem o #donislawyerbamatetycoon , projekt ni...

źródło: comment_5goWAcHxqdG7jLIoJO7PwJWEUFAMTEfu.gif

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@buhubuhu:
Tak, stawiam na prostotę. w grze używam 1 czcionki, ta czcionka jest bardzo często używana na wielu różnych stronach i innych miejscach. Kombinowałem z różnymi czcionkami, takimi bardziej wyróżniającymi się, zebrałem z 100 czcionek, ale jakoś ta mnie skusiła. W sumie niektóre czcionki mi się bardzo podobały, ale jakoś tak nazbyt się wyróżniały.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia :-}
  • Odpowiedz
@DonislawDev: a tak poza tym to osobiście uważam że zamiast tekstów "high" czy "will decrease" to lepiej zrobić ikonki. Ludzie wolą wizualną reprezentację statystyk albo w postaci liczb. Taki enigmatyczny tekst "will decrease" można dodać np jak się najedzie na ikonkę. Zamiast high bym zrobi trzy gwiazdki na przykład.
  • Odpowiedz
@normal_user:
Tak, w założeniach yerba mate tycoon ma być moją największą grą. Nigdy nie tworzyłem jeszcze tycoona + nigdy nic nie tworzyłem na Windowsa/Maca/Linuxa. W następnym roku planuję zrobić alphe na itch.io, później early acess na Steama i tam dalej rozwijać grę. W sumie pomysłów mam od groma, z drugiej strony wiem, że jest to strasznie niszowa tematyka. Miałem wiele pomysłów na tycoony o takiej bardziej popularnej tematyce, ale to nie
  • Odpowiedz