Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem pół roku na bezrobociu w #warszawa, niby mam wykształcenie pożądane na rynku pracy, ale mam wrażenie, że to jakieś bzdury sądząc po moich doświadczeniach. W każdym razie #przegryw trochę, chciałem się wyżalić, a może i uzyskać poradę. Historia życiowa TL;DR jest taka, że pojechałem po studiach z fizyki za granicę na #doktorat i tam go zrobiłem (fizyka + AI - sieci neuronowe do analizy danych fizycznych), po 5 latach wróciłem. Szukam pracy w #datascience #machinelearning przede wszystkim.

Próbowałem:
- banków (fraud detection itp), odrzucały mnie za brak doświadczenia w finansach i generalny brak jakiegokolwiek pojęcia o tej branży (mimo że czytałem książki przed rozmowami)
- typowo dużych firm IT (Samsung, Google etc.), te z kolei odrzucały mnie za brak doświadczenia w IT, fakt, że nigdy nie byłem programistą itp.
- startupów IT, tutaj widziałem wyraźnie, że chcieli kogoś, kto im od 1. dnia będzie robił gotowe, działające modele, ja mam akademickie doświadczenie i tam jednak to inaczej działa
- uczelni (wszak mam doktorat), ale informatycy z grantami z AI chcą zatrudniać informatyków

Jakieś rady? Mogę odpowiedzieć na dodatkowe pytania oczywiście. Sytuację pogarsza fakt, że mimo prawie 30-tki na karku nigdy nie pracowałem poza uczelnią.
#pracbaza #praca #pracait #informatyka

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: [Nie siedź w domu w ferie i w wakacje](https://st.pl/$xvynkdla)
  • 24
OP: .

A po co? Siedzieć za granicą pracować. W Polsce nie ma miejsca dla mądrych ludzi.


@motoinzyniere: w kraju, w którym robiłem doktorat, też na nadmiar ofert nie narzekałem...

znalezienie pracy zajelo mi 7 miesiecy a mam 7 lat doswiadczenia. Wiem o czym mowisz. "rynek pracownika" HA


@AnonimoweMirkoWyznania: dokładnie, żadnego rynku pracownika nie widzę niestety

Ja tylko dodam, że jako programista 1 firma do ktorej zadzwonilem mnie przyjela