Wpis z mikrobloga

Mireczki jeśli macie Convoya S2+ to zapraszam do zapoznania się z moim projekcikiem. W skrócie - to taki daszek który założony na latarkę sprawia, że nie będziemy oślepiać kierowców, pieszych czy innych uczestników ruchu a jednocześnie nie zmniejsza światła które oświetla nam drogę.
Projekcik możecie sobie wydrukować
https://www.thingiverse.com/thing:3999240

Mogę też wydrukować dla was za 8zł+wysyłka (ewentualnie na terenie Poznania mogę wam podrzucić za 2zł, lub przy dwóch lub więcej sztukach za darmo) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mogę też dostosować do innych latarek, będę potrzebował tylko wymiaru końcówki lararki.

#convoy #convoys2 #latarki #latarka #druk3d #rower #oswietlenierowerowe #
taguje też #m365 i #hulajnogaelektryczna bo sam zasuwam z tą latarką + tym daszkiem na hulajce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
L.....t - Mireczki jeśli macie Convoya S2+ to zapraszam do zapoznania się z moim proj...

źródło: comment_PjGpdIej3X2C32RfsNod5k95LwCeEued.jpg

Pobierz
  • 45
można też nie kupować latarki z odbłyśnikiem stożkowym, żeby później ją upośledzać daszkami czy kolimatorami.


@brachistochrona: Latarki często używam do różnych celów, a jednocześnie jest moją latarką rowerową. Ten projekt wykonałem właśnie po to by nie kupować nowej latarki tylko zrobić coś co jednocześnie można szybko zdjąć/założyć i spełnia swoją funkcję :)

@LuxEtClamabunt: No i zredukuje twoją widoczność a zarazem bezpieczeństwo


@Megawonsz_dziewienc: akurat według mnie latarkę Convoy S2+ według
@LuxEtClamabunt: ok, też kiedyś sobie zrobiłem daszek, ale to nie jest zbyt praktyczne i nie poprawia bezpieczeństwa - co z tego, że widzę, skoro mnie gorzej widać?
jak już chcesz takie coś mieć, to proponuję dać inny kolor filamentu - taki, żeby był nieco podświetlany przez strumień światła.
dzięki temu poprawisz widoczność z boku, no i może coś dotrze do znaków drogowych.
@LuxEtClamabunt: Robiłem daszek ze 3 lata temu do s2+ z kolimatorem rozpraszającym na boki. Wystarczy puszka 0,33 po napoju i nożyczki. Potem mocujemy za pomocą gumki recepturami lub na zipa. Taki daszek można zrobić poniżej 5 minut, można go szybko ściągnąć i co najważniejsze jest odrazu odbłyśnik. Używałem tej modifikacji do jazdy nocą plus dawałem pozycyjne białe walle.