Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 49
Kilka dni temu ot tak pojechałem do Łodzi. Czysta ciekawość. Muszę przyznać, że zrobiła na mnie wrażenie, mocno na +. Miasto ma niepowtarzalny klimat lekkiej dekadencji i artyzmu. Podobnie do Pragi (tej naszej), która - za sprawą różnych zabiegów - odżywa i jest coraz bardziej doceniana za klimat. Łódź stoi pod znakiem motywów industrialnych, których w takiej ilości i o takich rozmiarach nigdzie indziej nie widziałem. Duża część zaadaptowana do tkanki miejskiej. Niestety wiele jest jeszcze miejsc do odrestaurowania, ale moim zdaniem mają potencjał. Trzeba jeszcze około dekady do pełnego efektu. Kutko na temat - nie ma chyba w Polsce miasta z taką atmosferą. Miałem wrażenie jakbym się szwendał po zapleczu dużego teatru, w którym leciwy profesor ASP urządził sobie atelier, do którego walą drzwiami i oknami studenciaki. Głównie alternatywki ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jeśli nie oczekujecie tylko wrażeń tego typu, które dostarcza Praga (ta nie nasza), Gdańsk, Toruń, Kazimierz itd. to polecam wpaść na jeden czy dwa dni.

Fotka przedstawia zaułek ul. Piotrkowskiej, który cały jest wyłożony kawałkami szkła w motywy róż. Dobre miejsce do zabawy dla fotografów, jeśli ktoś się interesuje.

Pozdrawiam Łodzian głośnym bęc bęc.

#lodz #zwiedzajzwykopem
Pobierz PositiveRate - Kilka dni temu ot tak pojechałem do Łodzi. Czysta ciekawość. Muszę prz...
źródło: comment_OpKW7c7QGC9tkkjWKGgYNASKrnoP35v7.jpg
  • 10